مأموریت نجات ایران آینده

تأکید رهبر انقلاب به فعالان حوزه جمعیت مبنی بر اهمیت فرهنگ سازی در کنار تدابیر قانونی برای افزایش نسل

مأموریت نجات ایران آینده

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی با تشکر از فعالان دلسوز حوزه جمعیت، تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت را سیاستی حیاتی و از ضروری‌ترین فرائض دانستند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر رهبر معظم انقلاب، متن پیام که دیروز در نشست ستاد ملی جمعیت توسط دکتر فروتن دبیر ستاد قرائت شد، به این شرح است:
با سلام به همه‌ کسانی که دلسوزانه و عاقبت‌اندیشانه به فعالیت در حوزه‌ جمعیت روی آورده‌اند و با تشکر از مسئولانی که در مجلس و دولت به چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت می‌پردازند، بار دیگر تأکید می‌کنم تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، یکی از ضروری‌ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم است. این فریضه درباره افراد و مراکز اثرگذار و فرهنگ‌ساز، تأکید بیشتر می‌یابد. این یک سیاست حیاتی برای آینده‌ بلندمدت کشور عزیز ماست. کاوش‌های صادقانه‌ علمی نشان داده است این سیاست را می‌توان با پرهیز از همه‌ آسیب‌های محتمل یا موهوم پیش برد و آینده‌ کشور را از آن بهره‌مند ساخت. به دست‌اندرکاران این حسنه‌ ماندگار توصیه می‌کنم در کنار تدابیر قانونی و امثال آن، به فرهنگ‌سازی در فضای عمومی و نیز در نظام بهداشتی اهمیت دهند. توفیقات همگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم. 
30 اردیبهشت ماه مصادف با روز ابلاغ سیاست‌های کلی جمعیت از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در گاه‌شمار کشورمان به پیشنهاد سازمان ثبت احوال و تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، «روز ملی جمعیت» نام‌گذاری شده است. 
این در حالی است که رئیس جمهور نیز روز گذشته در نخستین نشست ستاد ملی جمعیت ضمن تشکر از تلاش‌های صورت گرفته در اجرای «قانون جمعیت و تعالی خانواده»، با اشاره به اهمیت پرداخت تسهیلات بانکی برای کمک به فرزندآوری، گفت: باید آیین‌نامه‌های مربوط به پرداخت تسهیلات برای بانک‌ها آماده و هر چه سریع‌تر اجرایی شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه