توجه به معرفت‌افزایی در جشن‌های دهه کرامت

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در جلسه ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس تأکید کرد

توجه به معرفت‌افزایی در جشن‌های دهه کرامت

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در جلسه ستاد مناسبت‌های ویژه آستان قدس رضوی که با موضوع ویژه‌برنامه‌های دهه کرامت رضوی در حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، با تأکید بر اینکه بیانیه مأموریت آستان قدس در دهه کرامت باید تدوین شود، اظهار کرد: این بیانیه باید تهیه شود تا اهداف آستان قدس در این دهه به طور روشن مشخص و بر اساس آن برنامه‌ریزی‌ها انجام شود.
وی دهه کرامت را دهه فجر آستان قدس رضوی خواند و گفت: دهه کرامت اوج فعالیت آستان قدس رضوی و همچون دهه فجر برای انقلاب اسلامی است، لذا یکی از امور مهم در برنامه‌های این دهه باید معرفی سیره زندگی امام رضا(ع) و تبیین جایگاه امامت و ولایت به عنوان امتداد غدیر باشد.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه برنامه‎های دهه کرامت باید در راستای تقویت بنیه دینی و ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه باشد، تصریح کرد: دهه کرامت فرصتی برای معرفت‌افزایی است و توجه به مسائل معرفتی و عمق‌بخشی به مسائل دینی به ویژه جایگاه امامت و ولایت در ویژه‌برنامه‌های این دهه ضروری است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی همچنین پیشنهاد تشکیل دبیرخانه مرکزی دهه کرامت را در آستان قدس داد و گفت: برنامه‌های این دهه باید تأثیرگذار و همراه با ابتکار، خلاقیت و نوآوری باشد، لذا دبیرخانه مرکزی دهه کرامت با شعبه‎هایی در بخش‌های مختلف آستان قدس که در برگزاری جشن‌های این دهه درگیر هستند، باید تشکیل شود تا برنامه‌ریزی‌ها برای برگزاری برنامه‌های آن در طول سال انجام پذیرد.
توجه به موضوعاتی همچون شعر آیینی و استفاده از ظرفیت‌ خوب مشهد در حوزه سخنرانی و وعظ در برنامه‌های حرم مطهر به ویژه در دهه کرامت از دیگر تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی بود.
گفتنی است، در ابتدای این دیدار مدیران بخش‌های مختلف فرهنگی و خدمت‌رسانی آستان قدس رضوی گزارشی از برنامه‎های مجموعه متبوع خود در دهه کرامت ارائه دادند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه