اصناف بی‌بهره از تسهیلات کرونایی

اصناف بی‌بهره از تسهیلات کرونایی

رئیس اتاق اصناف مرکز خراسان شمالی گفت: باوجود بهره‌مندی اصناف سایر استان‌ها از تسهیلات ۴درصد٬ متأسفانه اصناف خراسان شمالی از تسهیلات ۱۸ درصد کرونایی هم بی‌بهره ماندند.
مهدی امیدوار در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به فعالیت اصناف و بازاریان استان اظهار کرد: باوجود اینکه حوزه اصناف خراسان شمالی رتبه دوم کشور را در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کسب کردند اما در داخل استان هیچ‌گونه قدردانی از بازاریان و اصناف استان نشد.
رئیس اتاق اصناف مرکز استان از استاندار جدید خواست در خصوص ارائه تسهیلات کرونا به کسبه خراسان شمالی تلاش و فعالیت مضاعف داشته باشد و در این خصوص گفت: در برخی استان‌های همجوار کسبه و بازاریان از تسهیلات 4درصد بهره‌مند شدند، این درحالی است که کسبه استان حتی نتوانستند تسهیلات 18 درصد دریافت کنند.
نماینده خراسان شمالی در اتاق اصناف ایران با ابراز گلایه از دعوت نکردن بخش خصوصی و بازاریان در معارفه استاندار خراسان شمالی بیان کرد: در حالی مراسم تکریم و معارفه استاندار خراسان شمالی با حضور وزیر کشور برگزار شد که از نمایندگان بزرگ‌ترین بخش خصوصی استان برای حضور در این جلسه دعوت به عمل نیامد و پس از گلایه ما و انعکاس آن در خبرگزاری تسنیم٬ ما را به جلسه دعوت کردند که این نوعی بی‌احترامی به کسبه، بازاریان و اتحادیه‌ها به شمار می‌رود.
امیدوار حضور نماینده اتاق اصناف در کنار سایر دستگاه‌های نظارتی را در گشت‌های بازار ضروری عنوان کرد و گفت: برای اینکه دستگاه‌های نظارتی بتوانند به خوبی بر بازار کنترل داشته باشند بهتر است نماینده اتاق اصناف و اتحادیه‌ها در کنار نمایندگان دستگاه‌های نظارتی در گشت‌ها حاضر باشند تا تنش کمتری به وجود آید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه