خرید حمایتی زرشک از هفته آینده

خرید حمایتی زرشک از هفته آینده

استاندار خراسان جنوبی از آغاز اجرای طرح‌های حمایتی سازمان تعاون روستایی کشور خبر داد و گفت: خرید حمایتی زرشک کشاورزان از هفته آینده آغاز می‌شود.
جواد قناعت با اعلام این خبر از نتایج دیدار خود با معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت و افزود: براساس مذاکراتی که با مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور انجام شد و توافق صورت گرفته، مقرر شد پس از تصویب نهایی دستورالعمل خرید حمایتی زرشک، عملیات اجرایی خرید حمایتی از ۲۵ آذر توسط شبکه تعاون روستایی استان آغاز شود.
وی به تسهیلات و اعتبارات اختصاص یافته به این طرح اشاره کرد و گفت: اعتبار در نظر گرفته‌شده برای این طرح ۲۵۰ میلیارد تومان است و قیمت نهایی زرشک در این طرح به زودی اعلام خواهد شد.
وی ادامه داد: از شنبه آینده اعطای تسهیلات ارزان‌قیمت برای راه‌اندازی بارگاه‌ها، سردخانه و انبار نگهداری زرشک استان توسط سازمان تعاون روستایی آغاز می‌شود.
قناعت با تأکید بر اهمیت برندسازی محصولات راهبردی خراسان جنوبی ازجمله زرشک گفت: در گام بعدی موضوع برندسازی را با همکاری سازمان تعاون روستایی دنبال خواهیم کرد و به این ترتیب با برنامه‌ریزی مدون، برند ملی زرشک خراسان جنوبی ثبت می‌شود.
خراسان جنوبی با ۱۸ هزار و ۶۰۰ هکتار سطح زیر کشت، رتبه نخست تولید زرشک در ایران را به خود اختصاص داده و فصل برداشت این محصول از اواخر مهر تا نیمه نخست آذرماه است.
۳۸ هزار خانوار در زمینه کاشت و برداشت زرشک در خراسان جنوبی فعالیت دارند و پیش‌بینی شده امسال از این سطح زیر کشت ۲۲ هزار و ۳۰ تن زرشک خشک معادل ۱۱۰ هزار تن زرشک تازه برداشت شود که ۹۸درصد زرشک بی‌دانه کشور است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه