مشهد میزبان اختتامیه پنجمین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «فانوس»

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خبر داد

مشهد میزبان اختتامیه پنجمین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری «فانوس»

سرور هادیان

  نشست خبری و تشریح مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری فانوس برگزار شد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، ضمن اعلام این خبر گفت: اختتامیه پنجمین جشنواره ملی «فانوس» ویژه تولیدات هنری دفاع مقدس در مشهد با معرفی برترین‌ها 24 آذرماه در تالار شهر مشهد برگزار می‌شود.

هنر در خدمت مفاهیم دفاع مقدس
سرتیپ دوم پاسدارحسینعلی یوسفعلی‌زاده استفاده هرچه بیشتراز زبان هنر در خدمت مفاهیم دفاع مقدس را از اهداف این جشنواره برشمرد و افزود: آثار رسیده به جشنواره به لحاظ محتوایی ذیل موضوع دفاع مقدس رقم خورده و در قالب‌های هنرهای نمایشی (تئاترصحنه‌ای و خیابانی و نمایش‌نامه‌نویسی)، هنرهای تجسمی (نقاشی با رنگ روغن، پرتره سیاه قلم، تندیس و سردیس)، سینمایی و تلویزیونی (انواع فیلم‌های داستانی، مستند، نماهنگ، پویانمایی)، موسیقی و سرود (بی‌کلام و باکلام) و رادیویی (نمایش رادیویی، پادکست) تولید شده است.

استقبال هنرمندان از جشنواره 
وی با اشاره به اینکه این جشنواره متمرکز در حوزه‌های هنری و سینمایی است و در چهار دوره گذشته به خوبی برگزار شده، بیان کرد: حدود ۵ هزار اثر در این دوره از جشنواره شرکت داشتند که 5003 اثر وارد رقابت کشوری شده و مورد داوری قرار گرفته است که از منتخبان ۷۰ اثر در قالب دیپلم افتخار، تندیس، لوح تقدیر و سپاس در اختتامیه تجلیل می‌شود.
وی بیان کرد: خوشبختانه پنجمین جشنواره فانوس نسبت به سال‌های گذشته در ارسال آثار با رقمی حدود سه برابری ارسال آثار مواجه است که امیدواریم در آینده نیز در جهت هرچه بهتر شدن و ادامه مسیر گام برداریم.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در پاسخ به پرسش خبرنگار قدس درباره برنامه‌های این اداره کل در خصوص آثار برتر استانی نیز گفت: جشنواره سبب می‌شود توجه هنرمندان به ادبیات دفاع مقدس بیشتر شود. جشنواره امسال باید سکویی برای موفقیت سال‌های بعد باشد، اگرچه جشنواره‌ها فرصت دیده شدن افراد را فراهم می‌کنند، اما با صداوسیمای استان درخصوص مصاحبه با افزاد برتر و همچنین پخش پنج اثر از بخش سینمایی و تلویزیونی برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

تشییع شهدا 
وی درباره برنامه‌های تشییع پیکر شهدا نیز گفت: ما جزو استان‌هایی هستیم که علاقه‌مندیم تشییع پیکر پاک و مطهر شهدای گمنام را داشته باشیم تا روح تازه‌ای به کالبد جامعه بدمد.
سردار یوسفعلی‌زاده اظهار کرد: در آستانه روز جهانی مقاومت و سالگرد شهادت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی قرار داریم، در استان ستاد مردمی شکل گرفته و در این هفته ستاد استانی هم تشکیل می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: دشمن در پی محو مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی بود، اما نتوانست سردار شهید را محو کند و مانند واقعه کربلا و عاشورا روز‌به‌روز بر فروغ مکتب سردار افزوده می‌شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال پیگیری و آماده‌سازی فضای نمایشگاهی برای ارائه دستاوردها و ابتکارات نوین هستیم که اطلاعات تکمیلی آن به زودی منتشر خواهد شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه