مداح بحرینی غریبانه

تشییع، جمعه در حرم امام رضا(ع)

مداح بحرینی غریبانه

سید امیر الموسوی، مداح بحرینی که حدود ۶۰ سال سن داشت و پس از خیزش بیداری اسلامی در سال ۲۰۱۴ از بحرین اخراج شده و به همراه برادرانش به شهر مقدس مشهد آمده بود، بر اثر بیماری در ایران غریبانه از دنیا رفت.
یکی از شاگردان او در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: سید امیر از کودکی مداحی می‌کرد و استاد بسیاری از مداحان سرشناس بحرینی همچون سید مصطفی موسوی، حسین حاجی و... محسوب می‌شود. او شاعر هم بود و در دورانی که شعر برای اهل بیت(ع) در بحرین کم پیدا می‌شد، شعر می‌گفت و روی جوانان اثرگذاری بسیاری داشت.
وی با اشاره به اینکه او به تعبیر ایرانیان بسیار ولایی و حزب‌اللهی محسوب می‌شد و در بحرین مدت‌ها به زندان رفت، گفت: در سال ۲۰۱۱ و با آغاز انقلاب بحرین، مواضعی علیه حکومت داشت و برای شهدا شعرخوانی کرد و حکومت نیز زمانی که دید او مخاطب دارد و جوانان گردش جمع می‌شوند، در سال ۲۰۱۵ او را از بحرین اخراج و سلب تابعیت کرد. امیر الموسوی در آن سال با برادرانش به ایران و شهر مشهد مقدس مهاجرت کرد و در این شهر ساکن شد.
 وی گفت: این مداح سرشناس بحرینی در زمان حضور در ایران بسیار غریب بود، به جلسات دعوت نشد و از سوی جامعه هیئتی نیز مورد بی‌مهری قرار گرفت و در زمان بیماری‌اش نیز کسی به عیادتش نرفت.
این مداح اهل بیت(ع) تصریح کرد: او سه ماه بیمار بود و در این مدت با کاهش وزن بسیاری هم روبه‌رو شد و در نهایت صبح سه‌شنبه ۲۳ آذرماه درگذشت.
وی در پایان خاطرنشان کرد: پیکر این مداح اهل بیت(ع) بناست صبح روز جمعه ۲۶ آذرماه در حرم مطهر امام رضا(ع) تشییع و در رواق دارالمرحمه به خاک سپرده می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه