اجرای سه مرحله غربالگری کرونا در مرز دوغارون

اجرای سه مرحله غربالگری کرونا در مرز دوغارون

مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، مراقبت‌های بهداشتی در مرز دوغارون طی سه مرحله در حال انجام است.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حیدر احسانی افزود: مراقبت‌های بهداشتی مسافران در مرز دوغارون برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا در کشور، طی سه مرحله در حال انجام است که از شهر هرات افغانستان تا مرز دوغارون ادامه دارد.
او گفت: با توجه به پیدایش سویه جدیدی از کرونا به نام امیکرون، وظیفه کادر بهداشت و درمان این است که این ویروس وارد کشور نشود یا اگر وارد شد، کمترین مشکلات را داشته باشد. براساس تصمیم ستاد مقابله با کرونا، در حال حاضر ورود مسافران دارای ویزای تجاری و درمانی به کشور مجاز و مسافران دارای ویزای گردشگری ممنوع است.
احسانی گفت: در معبر بین‌المللی دوغارون که محل تردد بیش‌از ۵۰۰مسافر خارجی در روز است، مراقبت‌های بهداشتی در مرحله نخست به صورت آزمایش تشخیص سریع کرونا انجام می‌شود که افراد دارای آزمایش مثبت، به کشورشان برگشت داده می‌شوند و حق ورود به ایران را تا ۲۱ روز ندارند.
او گفت: مرحله دوم مراقبت‌های بهداشتی در گذرگاه مرزی دوغارون که با همکاری جمعیت هلال‌احمر انجام می‌شود، شامل تب‏‌سنجی است و در آخر نیز مسافران ورودی از لحاظ بیماری‌های واگیردار مثل سرخک، سرخجه و سل غربالگری می‌شوند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان تایباد گفت: مسافران افغانستانی همچنین می‌توانند با انجام آزمایش کرونا در مراکز درمانی مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی مشهد در هرات، با گرفتن کارت سلامت به مرز دوغارون مراجعه کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه