۱۳ میلیارد تسهیلات برای قالیبافان خراسان شمالی

۱۳ میلیارد تسهیلات برای قالیبافان خراسان شمالی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: امسال ۱۳میلیارد تومان تسهیلات بانکی در قالب مشاغل خانگی به قالیبافان استان پرداخت شده است.
به گزارش ایرنا، حسین حاجی‌بگلو در نشست کمیته فرش استان اظهار کرد: این میزان تسهیلات به حدود ۲۵۰نفر از متقاضیان پرداخت شده است. در استان ۱۲۰کارگاه غیرمتمرکز قالی‌بافی وجود دارد و ۲۶هزار بافنده فعال در این صنعت مشغول به بافت هستند.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی هم در این نشست گفت: اعتبارات اشتغال در حوزه فرش استان در سال گذشته ۲میلیارد تومان بود که این رقم امسال به ۱۳میلیارد تومان افزایش یافت.
مهرداد داودزاده خواستار اصلاح ساختار سازمانی در حوزه فرش شد و اظهار کرد: ساختار سازمانی برای فرش در این سازمان در حد کارشناس مسئول است که نمی‌تواند کار مهم و اثرگذار انجام دهد.
وی با بیان اینکه فرش دستباف غریب افتاده است، افزود: سرمایه‌گذاران در حوزه فرش از قدیم، بافندگان را استثمار کردند. امیدواریم این استان که قطب فرش دستباف است و ۱۵۰هزار نفر مرزنشین سرآمد تولید فرش دستباف هستند سهم خوبی از اعتبارات ملی داشته باشند.
داودزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرا نشدن تفاهم‌نامه منعقد شده میان خراسان شمالی و رئیس وقت مرکز ملی فرش گفت: در سفر رئیس وقت مرکز ملی فرش به استان تفاهم‌نامه خوبی منعقد شد اما ضمانت اجرایی از طرف مرکز ملی فرش نداشت.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خراسان شمالی افزود: ما تلاش داریم آن تفاهم‌نامه احیا و یا تفاهم جدید منعقد شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه