ساماندهی هوشمند واحدهای اقامتی غیرمجاز

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی خبر داد

ساماندهی هوشمند واحدهای اقامتی غیرمجاز

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: واحدهای اقامتی غیرمجاز در مشهد برای خدمت به زائران به صورت هوشمند ساماندهی می‌شوند.
سیدجواد موسوی در جلسه‌ای با اعضای کمیته آسیب‌شناسی ستاد ساماندهی واحدهای اقامتی غیرمجاز اظهار کرد: افرادی که در حوزه ساماندهی واحدهای اقامتی فعالیت دارند امور زائران را تسهیل و به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.
وی ادامه داد: ظرفیت‌های میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مشهد وابسته به وجود بابرکت حضرت رضا(ع) است و شیوع کرونا با تمام بحران‌هایش ثابت کرد اگر حرم رضوی بسته شود مشهد هم تعطیل می‌شود. وی با بیان اینکه ما به دنبال حفظ هویت مشهد هستیم و هدف ما جلوگیری از ساخت‌وساز نیست، تصریح کرد: هویت مشهد وابسته و متأثر از زائر و زیارت است، تک‌تک مسیرها و ابنیه در اطراف حرم رضوی برای خدمت‌رسانی یا به عشق امام رضا(ع) ایجاد شده است که افراد به همین دلیل در این محدوده ساکن شده‌اند. موسوی یادآور شد: ساختار و شکل‌گیری بافت نیز مبتنی بر فرهنگ رضوی و ارادتی است که مردم به امام رضا(ع) داشته‌اند و هنوز هم فرهنگ آن جاری است. وی ادامه داد: ساماندهی مسیرهای منتهی به حرم رضوی، برای بازدید زائران و گردشگران پیشنهاد شده تا زائران علاوه بر تردد از این مسیرها با جاذبه‌های گردشگری آن نیز آشنا شوند.
وی گفت: سامانه‌ هوشمندی پیش‌بینی کرده‌ایم که باید تمام واحدهای اقامتی در این سامانه‌ ثبت تا به صورت دائم نظارت شود. برای ساماندهی مراکز اقامتی از ظرفیت تمام دستگاه‌ها از جمله شهرداری، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی استفاده شده و در کنار هم قرار گرفتن این دستگاه‌ها موجب خدمت بیشتر به زائران می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه