هیئت‌ها به مسائل اساسی جامعه هم ورود کنند

هیئت‌ها به مسائل اساسی جامعه هم ورود کنند

پانزدهمین جلسه شورای شبکه‌های هیئت به میزبانی هیئت رزمندگان در فاطمیه بزرگ تهران برگزار شد و افرادی چون حجت‌الاسلام مجید باباخانی؛ مدیر سازمان هیئت و تشکل‌های دینی، سردار علی‌اکبر مداحی؛ مدیرعامل هیئت رزمندگان اسلام، سید محمدصادق هاشمی؛ دبیر شورا، ارجونی؛ رئیس بسیج مداحان، سعید باقری؛ نماینده هیئات دانشجویی و... در آن شرکت داشتند. 
البته این جلسه هیئتی دو میهمان هم داشته است؛ حجت‌الاسلام پناهیان و وحید ملتجی، دبیر مهرواره هوای نو.
«مهر» نوشت: حجت‌الاسلام پناهیان در سخنرانی‌اش در این جلسه با تعریف از هم‌افزایی شبکه‌های مختلف هیئت‌ها، نقش هیئت‌ها را در حل مسائل توسعه و تربیت نسل حسینی بی‌بدیل دانسته و توجه ویژه به این بخش را بسیار پراهمیت و بافوریت دانسته است.
حجت‌الاسلام پناهیان توصیه کرد: هیئت‌ها زندگی مواساتی را عملی کنند تا با الگوسازی بسیاری از مشکلات اقتصادی را برطرف کنند. مواساتی زندگی کردن یعنی استعدادها را روی هم بگذاریم. باید این فرهنگ از زندگی خود هیئتی‌ها شروع شود تا مسائل و مشکلات اقتصادی حل شود. امروز هیئت‌ها فقط نباید به مسائل حاشیه‌ای بپردازند و باید به مسائل اساسی جامعه هم ورود کنند و توسل به امام حسین(ع) می‌تواند زیرساختی باشد تا به مسائل اساسی بپردازیم.
وحید ملتجی، دبیر مهرواره هوای نو هم با بیان اینکه بخش زیادی از جامعه مخاطب، صدای هوای نو را شنیده‌اند گفت: بعضی از نتیجه این مهرواره ناامید بودند و می‌گفتند اتفاقی نمی‌افتد اما خدا را شکر این حرکت تاکنون نتیجه‌بخش بوده است. یادمان باشد نتیجه‌بخش بودنش هم وقتی اتفاق می‌افتد که اتحاد باشد. چتر هوای نو تازه باز شده و در این مدت نام‌نویسی ۲۹ هزار و ۲۸۰ فقره که به فرد و هیئت مربوط می‌شود را داشتیم و قرار است ۳۸ گروه داوری آن‌ها را داوری کنند. در این مرحله از ظرفیت‌های مختلف، گرایش‌ها و سلیقه‌های مختلف داوری استفاده کردیم.
داوری بخش ستایشگری آغاز شده اما در حوزه هیئت و بخش کتاب داوری پس از این شروع خواهد شد.
در ادامه این نشست در مورد نحوه مواجهه تخصصی با مسائل مختلف صحبت شد و در انتهای جلسه محورهای اساسی رویدادهای آینده از جمله جشن‌های شعبانیه و ماه مبارک رمضان برای تصمیم‌گیری‌های آینده ارائه شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه