همکاری آستان قدس برای راه‌اندازی مجتمع کشت و فراوری گیاهان دارویی

همکاری آستان قدس برای راه‌اندازی مجتمع کشت و فراوری گیاهان دارویی

تفاهم‌نامه امکان‌سنجی راه‌اندازی مجتمع کشت و فراوری گیاهان دارویی برای تولید آفت‌کش‌های گیاهی و داروهای دامی با منشأ گیاهی در شهرستان شیروان، بین آستان قدس رضوی و جهاد دانشگاهی امضا شد.
به گزارش ایسنا، این تفاهم‌نامه در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ سیاست‌های کلی علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توسعه علوم و فناوری مورد نیاز کشور و تقویت اقتصاد دانش‌بنیان، تدابیر و تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تولید ثروت از یافته‌های پژوهشی و ضرورت توسعه و تجاری‌سازی علوم و فناوری به امضا رسیده است.
بر اساس این تفاهم‌نامه قرار است طرفین به طور منظم جلسه تشکیل داده، فعالیت‌های مشترک پیشنهادی را بررسی و پس از تأیید رؤسای دو مجموعه برای اجرا اقدام نمایند و پس از آن، شکل و سهم سرمایه‌گذاری طرفین، نوع مالکیت، نحوه تأمین هزینه‌ها، بهره‌برداری و... مشخص می‌شود.
گفتنی است بررسی و امکان‌سنجی طرفین برای سرمایه‌گذاری مشترک با هدف راه‌اندازی مجتمع کشت و فراوری گیاهان دارویی برای تولید آفت‌کش‌های گیاهی و داروهای دامی با منشأ گیاهی در شهرستان شیروان موضوع این تفاهم‌نامه است که به امضای نمایندگان دو طرف رسید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه