عزت و سعادت جامعه مرهون فرهنگ کار و تلاش است

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در جمع مدیران اقتصادی آستان قدس رضوی:

عزت و سعادت جامعه مرهون فرهنگ کار و تلاش است

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی در دیدار مدیران بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی انجام شد، با اشاره به تأکیدات اسلام و سیره ائمه اطهار(ع) نسبت به اهمیت و جایگاه کار و تلاش، اظهار کرد: در فعالیت‌های اقتصادی صرفاً نباید نگاه مادی داشت، کار و تلاش از منظر اسلام امری معنوی و بسیار مقدس و عبادتی بزرگ است.وی با بیان اینکه در اسلام کار و تلاش همانند مجاهدت در راه خدا، امری ارزشمند به شمار می‌رود، ابراز کرد: آموزه‌های دینی اسلام آخرت‌گرا و بی‌توجه به دنیا نیست، بر اساس احکام اسلام ‌آبادانی آخرت بستگی به آبادانی دنیا دارد و دنیا سرمایه‌ای برای سعادت آخرت است.

تولیت آستان قدس رضوی عزت و سعادت جامعه را مرهون فرهنگ کار و تلاش دانست و عنوان کرد: تلاش علمی و خلاقیت برای بهره‌وری بهتر و پایدار از منابع طبیعی جلوه‌ای از کار و تلاش است.
وی در ادامه بر ضرورت اجرای دقیق سیاست‌های کلان آستان قدس رضوی تأکید و عنوان کرد: تمام اقدام‌ها و فعالیت‌های بنیاد بهره‌وری موقوفات باید مطابق با سیاست‌های کلان آستان قدس باشد.

جانشین پروری
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی مدیران اقتصادی آستان قدس را به جانشین‌پروری توصیه کرد و گفت: اهمیت موضوع جانشین‌پروری و کشف استعدادهای داخل مجموعه یک ضرورت برای ادامه سیر تکاملی و تعالی هر سازمانی است، از این رو تمامی مدیران در بازه زمانی مشخص باید جانشین‌های خود را معرفی کنند.
وی همچنین نسبت به برنامه‌ریزی برای بهره‌وری مناسب از زمین‌های آستان قدس رضوی تذکر داد و گفت: با دعوت و همفکری با متخصصان و کارشناسان امر راهی برای ساماندهی و بهره‌وری اراضی آستان قدس پیدا کنید تا از رهگذر زمین‌های آستان قدس برای مردم مشکلی ایجاد نشود.
تولیت آستان قدس رضوی مدیران را به انجام دیدارهایی با مردم و کارکنان توصیه و ابراز کرد: مدیران باید زمان‌هایی را برای ارتباط مستقیم و بی‌واسطه با مردم و کارکنان خود برای شنیدن نقطه نظرات و سخنان آن‌ها اختصاص دهند، به‌ ویژه حوزه‌هایی که ارتباط بیشتری با مردم دارند.
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مروی بر اهمیت ارتباط نزدیک مدیران با کارکنان تأکید و مدیریت کارآمد را مدیریت بر دل‌ها دانست و گفت: آستان قدس رضوی دستگاه امام الرئوف(ع) است، لذا مدیران باید از روی مهربانی و رأفت با مردم و کارکنان برخورد کنند و به میزان توان و مقدورات برای گره‌گشایی از مشکلات آن‌ها بکوشند.
وی ملت ایران را مردمی نجیب، مقاوم و عزتمند خواند و اظهار کرد: برخورد شایسته و با سعه‌ صدر مسئولان با مردم موجب اقناع، رضایت و همدلی آن‌هاست.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به‌ ضرورت هم‌افزایی شرکت‎ها برای بهبود عملکرد آن‌ها، عنوان کرد: بنیاد بهره‌وری موقوفات باید به میزان امکان نسبت به ایجاد زنجیره ارزش در شرکت‌ها و چابک‌سازی آن‌ها اقدام نماید.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی همچنین از بیمارستان فوق‌تخصصی رضوی برای دریافت درجه عالی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کسب رتبه دوم در بین بیمارستان‌های کشور و رتبه اول در میان بیمارستان‌های خصوصی قدردانی کرد.

تودیع و معارفه 
همچنین حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی در مراسم تکریم و معارفه مدیر عالی حرم مطهر رضوی ضمن گرامیداشت یوم‌الله ۹ دی، این روز را روز بصیرت و حماسه شکوهمند و مسئولانه مردم در دفاع از انقلاب دانست.
وی در ادامه تکریم زائران را دارای دو وجه احترام و تواضع در میزبانی و فراهم آوردن امکانات رفاهی برای زیارتی توأم با آسایش و آرامش معرفی و اظهار کرد: رفتار خادمان رضوی با زائران باید جلوه‌ای از سیره حضرت رضا(ع) و ائمه اطهار(ع) در میزبانی از میهمان باشد. تمام فعالیت‌های جانبی آستان قدس با هدف و حول محور خدمت‌رسانی بهتر به زائران در حرم مطهر انجام می‌شود و حرم مطهر اولویت نخست این آستان مقدس است، لذا در هزینه‌کرد برای فراهم آوردن امکانات رفاهی در حرم مطهر هیچ محدودیتی قائل نیستیم. مدیریت حرم مطهر باید بستر دریافت نظرات و پیشنهادهای خدام و استفاده از ظرفیت عظیم خانواده خدمت را برای اداره هر چه بهتر حرم مطهر امام رضا(ع) فراهم کند.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی همچنین بر ضرورت ارتباط صمیمی و مستمر مدیران حرم مطهر با خدام تأکید کرد و گفت: خادمان رضوی در نهضت خدمت‌رسانی به نیازمندان و رزمایش کمک مؤمنانه در ایام کرونا برای دست‌گیری از اقشار کم‌بضاعت بسیار خوش درخشیدند. خدام همچنین می‌توانند در عرصه توسعه فرهنگ وقف و نذر نیز نقش تعیین کننده‎ای ایفا کنند.
گفتنی است، در پایان این مراسم از خدمات محمدمهدی برادران؛ مدیر عالی سابق حرم مطهر رضوی قدردانی و مصطفی فیضی به ‌عنوان مدیر عالی حرم مطهر رضوی منصوب شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه