خدمت جهادی با طعم فرهنگ و سلامت

خدمت جهادی با طعم فرهنگ و سلامت

بار دیگر به همت مجموعه‌های مختلف بنیاد کرامت رضوی، باب خدمتگزاری و دست‌گیری از اقشار کم‌بضاعت باز شد و خادمان و خادمیاران رضوی برای رفع برخی از مشکلات اجتماعی وارد میدان شدند.
با برگزاری یک اردوی جهادی در دو روز پایانی هفته، خادمان و خادمیاران با حضور در روستاهای حسن‌آباد، ماشوله، تیمورآباد و نصرآباد از توابع بخش رضویه خدمات متعددی در زمینه‌های سلامت، فرهنگی، تبلیغی، ورزشی و همچنین کمک‌های معیشتی ارائه کردند. 
برای ارائه خدمات درمانی در این حرکت جهادی، جمعی از نیروهای متخصص رشته‌های مختلف پزشکی از جمله دندانپزشکی، مامایی، جراحی، داروسازی و پرستاری در خدمت بیماران و مراجعه‌کنندگان بودند. 
همچنین به منظور ایجاد شادابی و نشاط بین اهالی این روستاها و استعدادیابی در بین جوانان این منطقه، با حضور چند تن از مربیان مؤسسه تربیت‌بدنی بنیاد کرامت رضوی مسابقات سرگرمی و ورزشی فردی و همگانی برگزار شد. همچنین مشاوران مرکز جامع مشاوره آستان قدس رضوی و مرکز امور بانوان و خانواده بنیاد کرامت رضوی برای ارائه خدمات مشاوره به جوانان و خانواده‌ها در این اردو حضور داشتند.  
در کنار این خدمات، با توجه به همزمانی برگزاری این اردوی جهادی با ایام سوگواری دهه فاطمیه و سالگرد شهادت حاج‌قاسم سلیمانی، جمعی از مبلغان دینی سازمان علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی با برپایی هیئت و برنامه‌های متنوع فرهنگی و تبلیغی در خدمت اهالی این روستاها بودند. در مراسم عزاداری پنجشنبه، 700 نفر از اهالی چهار روستای زیر پوشش این اردوی جهادی با غذای گرم اطعام شدند.
روز جمعه، دهم دی ‌ماه نیز خادمان کشیک ششم دربانان بارگاه منور ثامن‌الحجج(ع) با حضور در این منطقه و بازدید از منازل چند خانواده روستایی، با آن‌ها دیدار و گفت‌وگو کردند. این خادمان با اجرای مراسم معنوی و توزیع بسته‌های معیشتی و متبرکات رضوی، عطر و بوی صحن و سرای حضرت رضا(ع) را به روستاهای بخش رضویه مشهد بردند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه