اجتماع فاطمیون مشهد میزبان شهدای مقاومت

مدیرکل اداره حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی خبر داد

اجتماع فاطمیون مشهد میزبان شهدای مقاومت

۳۲۲ پیکر شهید گمنام در استانوی اظهار کرد: پنجشنبه گذشته پیکر مطهر ۱۴شهید گمنام و دو شهید بانام تفحص شده از دوران دفاع مقدس و مقاومت وارد استان شده است.در سال‌های گذشته خراسان رضوی در ۱۰۵نقطه میزبان پیکر مطهر ۳۰۸ شهید گمنام بوده است که در حال حاضر این رقم با افزایش شهدای فعلی به ۳۲۲ پیکر در سراسر استان و ۱۱۳ میزبان و مکان یادمان خواهد رسید.

وی با اشاره به این نکته که برخی از شهدای تفحص‌شده شهدای سال ۶۱ هستند، تصریح کرد: این شهدا اگرچه ۳۹سال پیش به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند اما امروز عطر وجودشان در سراسر استان پیچیده و شرایط مغتنمی را به وجود خواهد آورد.
سردار یوسفعلی‌زاده خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی که به‌واسطه تشییع شهدا برگزار خواهد شد، حداقل در ۵۰۰ نقطه است که از فیض حضور شهدا بهره‌مند خواهیم شد و این در حالی است که در شهرستان‌ها، شهدا در مرکز شهر و روستاهای بزرگ برای وداع مشایعت خواهند شد.
وی تصریح کرد: اگرچه والدین و وابستگان آن‌ها به دلیل گمنامی مشخص نیستند اما آن‌ها عزیز همه ملت‌اند و همگی حس تعلق به آن‌ها دارند و پیکرشان را زیارت خواهند کرد. پیکر‌های پاکشان در محورهای مشخص شده (هر محور شامل چند شهر است) تشییع خواهد شد و سپس برای تشرف به محضر حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) به مشهد باز خواهند گشت که مراسم ویژه وداع با پیکر شهیدان با محوریت آستان قدس رضوی در مشهد برگزار خواهد شد.

شهدا میهمان اجتماع عزاداران فاطمی
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی در ادامه بیان کرد: صبح روز ۱۶دی‌ماه اجتماع عزاداران فاطمی مشهد میزبان پیکر شهدا خواهند بود و تا حرم‌مطهر پیکر شهدا را تشییع خواهند کرد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنانش به تشییع شهدای گمنام اشاره کرد و گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت صدیقه طاهره(س) پیکر مطهر ۱۴شهید گمنام و دو شهید بانام در استان تشییع و در پادگان شهید برونسی سپاه پاسداران، استانداری خراسان رضوی، میدان شهدا، صنایع دفاعی حضرت یونس(ع) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بوستان پارک ملت و همچنین شهرستان‌های نیشابور، طرقبه شاندیز و گناباد به خاک سپرده می‌شوند که هشت شهید در پنج نقطه مشهد و در اماکن پیش‌بینی‌شده تدفین خواهند شد.
سرتیپ دوم پاسدار حسینعلی یوسفعلی‌زاده تأکید کرد: مزار شهدای گمنام محل انسجام، نقطه مرکزی برای دلدادگان مشتاق و میعادگاه عاشقان است. با هماهنگی بنیاد شهید، ۱۶دی‌ماه در یک هزار و ۴۰۰ نقطه، مراسم عطرافشانی و بیعت با شهدا را در سراسر استان خواهیم داشت و از آحاد مردم می‌خواهیم برای تجدید پیمان با شهدا، در این مراسم حضور داشته باشند.

روز جهانی مقاومت
وی همچنین درباره روز جهانی مقاومت که همزمان با دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی است، اظهار کرد: نام شهید سلیمانی امروز عملکرد بین‌المللی پیدا کرده است و نظام سلطه می‌داند که با حذف فیزیکی سردار سلیمانی نه تنها به نتیجه نرسیده بلکه شهید سلیمانی تکثیر شده و عملکردها نیز چندبرابر شده است.
وی تأکید کرد: برنامه‌های زیادی از پیش برای روز جهانی مقاومت برنامه‌ریزی شده که با حضور شهدای گمنام این برنامه‌ها بیشتر شده است تا یاد و نام همه شهدای عزیزمان را بیشتر گرامی بداریم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه