رونمایی از مستند «خط ۲۵متری» روایت «غواصان خراسانی» کربلای۴

رونمایی از مستند «خط ۲۵متری» روایت «غواصان خراسانی» کربلای۴

مستند «خط ۲۵‌متری» با حضور راویان دفاع مقدس و خانواده شهدای غواص در پردیس سینمایی هویزه اکران و رونمایی شد.
به گزارش تسنیم، این مستند به ‌تهیه‌کنندگی و کارگردانی ادریس اسلامی به روایت چند رزمنده غواص خراسانی از عملیات کربلای4 و نهر خین می‌پردازد.
محمدصادق شاه‌تقی‌راد، غواص رزمنده و جانباز دفاع مقدس در این مراسم اظهار کرد: در شلمچه کنار نهر خین استحکامات دشمن و دژی با 7متر ارتفاع وجود داشت. درون خاکریز لوله‌هایی کار گذاشته شده بود که با آن نیرو‌های ما را نشانه بروند. در دل نهر خین نیز انواع مین‌ها و سیم‌های خاردار حلقوی، خورشیدی و... قرار داده شده بود. غواصان در منطقه کار سختی را پیشِ‌رو داشتند، ضمن اینکه کار با لباس غواصی سختی خودش را دارد.
شاه‌تقی‌راد «خط 25متری» را خط بین کفر و اسلام و خط میان حق و باطل دانست و توضیح داد: رزمندگان در آن شرایط سخت و خاص منطقه آموزش دیدند. وضعیت به‌گونه‌ای بود که به عفونت گوش دچار شدند و تب 40 درجه داشتند، بااین‌همه حاضر به درمان نبودند تا مبادا از آموزش عقب بمانند. وی با یادی از دو شهید غواص حمید رحیم‌پور و ابراهیم چهارنایی مفرد گفت: شهید رحیم‌پور دانش‌آموز بود و برای دفاع از کشورش به جبهه آمد. او با سن کم در سخت‌ترین شرایط غواصی می‌کرد و به دیگر رزمندگان هم روحیه می‌داد، شهید توفیق خط‌‌شکنی در لباس غواصی را داشت.
ابراهیم آرزوی شهادت داشت و در نهایت به خواسته‌اش رسید، با این‌همه مدت‌ها نمی‌توانستم موضوع را به مادرش بگویم، اکنون مادرش از میان ما رفته، اما پیکر ابراهیم هنوز هم برنگشته است.
ما هر روز در جنگ فرهنگی و اقتصادی قرار داریم. همان‌طور که جوانان ما معرفت عاشورایی را رعایت کردند و با آموزش تاکتیکی توانستند فاتح میدان جنگ شوند امروز هم با این نگاه و مکتب عاشورایی می‌توانیم در جبهه اقتصادی و فرهنگی پیروز شویم.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه