بازگشت به تولید ۴۰۰ واحد صنعتی با حمایت‌های قضایی

بازگشت به تولید ۴۰۰ واحد صنعتی با حمایت‌های قضایی

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: کمیسیون‌های حل اختلاف صنعت و حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع در ۱۴شهرستان استان راه‌اندازی شده و از ابتدای سال تاکنون مشکلات ۴۰۰واحد تولیدی برطرف شده است و این واحدها به عرصه تولید برگشته‌اند.
سیدامیر مرتضوی در حاشیه نشست با صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی قوچان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: دستگاه قضایی حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع و کارآفرینان و صاحبان صنایع را جزو تکالیف خود می‌داند و در همین راستا کمیسیون‌های حل اختلاف و حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع را راه‌اندازی کرده است.
وی با اشاره به تشکیل و فعال شدن ۱۴کمیسیون در سطح شهرستان‌های خراسان رضوی برای ورود به مسئله صنعت، بیان کرد: از ابتدای سال تاکنون مشکل حدود ۴۰۰ واحد تولیدی حل شده و نزدیک به ۶۰۰ بازدید توسط متصدیان امور دفتری صورت گرفته و ۲۵۰بازدید نیز توسط نیروهای قضایی از واحدهای تولیدی استان انجام ‌شده است. مرتضوی ادامه داد: بیشترین مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی در زمینه بازپرداخت تسهیلات است، برخی دیگر نیز در بحث تأمین مواد اولیه و ترخیص آن‌ها از گمرک با مشکلاتی روبه‌رو هستند که دستگاه قضایی در سطح ملی و استانی پیگیری‌هایی را انجام می‌دهد. وی مقررات ارزی را از دیگر مشکلات صنایع و واحدهای تولیدی دانست که در سطح ملی در حال پیگیری است و خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات این روزها کمبود سوخت و تأمین برق و گاز است که باید مدیریت صورت بگیرد تا از تعطیلی واحدها و ایجاد خسارت جلوگیری شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه