تعداد مبتلایان به امیکرون در مشهد به ۳۸ نفر رسید

تعداد مبتلایان به امیکرون در مشهد به ۳۸ نفر رسید

مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مبتلایان به سویه امیکرون در این کلانشهر به ۳۸ نفر رسیده است.
به گزارش وب‌دا، محمد پهلوان گفت: با شناسایی موارد جدید، تمامی اعضای خانواده، بستگان و اطرافیان مبتلایان از نظر ابتلا به کرونا و امیکرون مورد بررسی قرار می‌گیرند.
وی گفت: در حال حاضر ۳۸۰بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند که ۲۹۰ نفر از این تعداد در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ۱۶شهرستان این استان هستند.
مسئول کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی 
قرارگاه مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد بیماران بدحال کرونایی و بستری شده در بخش‌های مراقبت‌های ویژه خراسان رضوی به ۹۳نفر کاهش یافته است.
وی گفت: تعداد بستری شدگان روزانه در خراسان رضوی روز شنبه ۱۳۸ نفر گزارش شد که تفاوتی با ۱۰ روز گذشته نداشت، اما تعداد مراجعه‌کنندگان سرپایی دارای علائم مشکوک به کرونا در استان در حال افزایش است. دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۱ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد.
ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
هم‌اکنون در بین ۳۳ شهرستان خراسان رضوی فقط گناباد از نظر شیوع ویروس کرونا در وضعیت زرد قرار دارد و وضعیت ۳۲شهرستان این استان آبی است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه