آخرین زیارت سردار

آخرین زیارت سردار

رواق

در دومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، شنیدن روایتی از عشق و ارادت ویژه آن شهید به حضرت رضا(ع) خالی از لطف نیست.
مصطفی خاکسار قهرودی، قائم مقام سابق آستان قدس رضوی که در زمان حیات سردار سلیمانی و تشرف او به حرم مطهر رضوی این مسئولیت را بر عهده داشته، روایتی از آخرین زیارت سردار دل‌ها را بازگو کرده است. 
«یادم نمی‌رود؛ آخرین باری که ایشان به حرم منور رضوی مشرف شد حالی فراموش‌نشدنی داشت. احساس می‌کنم سردار، شهادت خود را در حرم از خدا خواست. این را می‌شد از حال‌وهوایش درک کرد. همواره در فراق شهدا اشک می‌ریخت و خود را از قافله شهدا عقب می‌دید. بارها این مسئله را در تشرف‌های ایشان به حرم رضوی می‌دیدم. با همه وجود می‌خواست به شهادت برسد و در نهایت هم به مقام شهادت که خواستار آن بود رسید و بی‌تردید در میان شهدا نیز جایگاه برجسته‌ای دارد».
ادامه داشتن راه شهید سلیمانی هم نکته دیگری بود که خاکسار قهرودی به آن اشاره کرد و گفت «آن‌گونه که به حاج‌قاسم حمله کردند و ایشان را به شهادت رساندند، کاری ذلیلانه و مذبوحانه است. مردم، بسیجیان، سپاه و بسیج یمن و عراق دوستان و سربازان حاج‌قاسم هستند. دشمن باید بداند روی آرامش را نخواهد دید، این بسیجیان هرجای دنیا که باشند انتقام حاج‌قاسم را خواهند گرفت. دشمن خوشحال نباشد زیرا هزاران حاج‌قاسم در دنیا قد علم خواهند کرد و محکم‌تر از گذشته مقابل دشمن می‌ایستند».

برچسب ها :
ارسال دیدگاه