مرد میدان ولایت

آیین گرامیداشت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در حرم مطهر رضوی برگزار شد

مرد میدان ولایت

مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی یکشنبه شب از سوی معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در بارگاه نورانی حضرت ثامن‌الحجج(ع) برگزار شد.

به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور در مراسم گرامیداشت دومین سالگرد شهادت خادم‌الرضا(ع) شهید حاج قاسم سلیمانی که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، به تبیین شخصیت سردار دل‌ها به عنوان شاگردی از مکتب حضرت فاطمه(س) پرداخت و گفت: حاج قاسم سلیمانی مجاهد مخلص و مؤمن به تمام معنا و در واقع بنده صالح، صادق و خالص پروردگار بود. حاج قاسم مرد اندیشه و عقل و اهل مطالعه بود، او با بزرگان اهل معرفت و اهل فکر همنشینی و مجالست داشت و هیچ‌گاه از مطالعه بهترین آثار به‌ویژه آثار علامه شهید مطهری جدا نبود. 
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه حاج قاسم مرد جهاد بود، ادامه داد: او این توفیق نصیبش شده بود که تمام عمر شریفش را در صحنه‌های گوناگون جهاد و در عرصه رویارویی با دشمنان خدا چه در داخل و خارج از کشور سپری کند و در عرصه مقابله با شیاطین یک چهره با صلابت جهادی داشت. 

مجاهدی به تمام معنا
به گفته رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور، حاج قاسم عاشق بود، روش او در زیست الهی روش عشق، محبت و دلدادگی بود که این سلوک در بین اهل معرفت برترین شیوه سلوک به سوی خدای متعال است، یعنی همان روشی است که اهل بیت(ع) داشتند.
وی با بیان اینکه حاج قاسم مردی متشرع بود، گفت: او به احکام الهی کاملاً آشنا بود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب انسانی متشرع بود؛ شهید حاج قاسم سلیمانی در امور خانواده، اداره معیشت زندگی و... احکام الهی را به‌طورکامل رعایت می‌کرد و اهل حلال و حرام بود. 
خطیب حرم مطهر رضوی افزود: این شهید بزرگوار، دارای درک عالی از عشق ولایت الهی بود و این از ویژگی‌های برجسته او بود، در واقع سردار سلیمانی با ولایت فقیه زندگی و مجاهدت کرد و در افق ولایت به هدفش که شهادت بود نائل شد. 

مالک‌اشتر زمانه
وی خاطرنشان کرد: او برای ولی‌زمانش به معنای واقعی کلمه مالک‌اشتر بود و همان ارادتی که به امام راحل داشت به رهبر معظم انقلاب نیز داشت. حاج قاسم متعلق به ایران و سرباز وطن بود و حاضر بود برای وطن جان دهد از همین رو در هر صحنه‌ای حضور می‌یافت تا از ایران دفاع کند. 
حجت‌الاسلام حاج علی اکبری با بیان اینکه حاج قاسم فرا سوی مرزهای ایران بیشتر شناخته شده بود تا در داخل کشور، افزود: در واقع کسی که زنجیره طلایی مقاومت را در منطقه به‌وجود آورد حاج قاسم بود؛ او توانست زنجیره مقاومت را از افغانستان، عراق، سوریه، لبنان و... به هم متصل کند. 
وی تصریح کرد: راه حاج قاسم سلیمانی ادامه دارد و امت اسلامی برای یاری امام‌زمانش حاج قاسم‌های بسیاری را تربیت خواهد کرد. 

راز موفقیت حاج قاسم
در ادامه این مراسم سید هاشم الحیدری، دبیرکل جنبش اسلامی عهدالله در پیامی تصویری گفت: شخصیت و زندگانی فرمانده بزرگ شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس دارای جوانب بسیاری است که باید به تمام ابعاد مهم زندگی آنان توجه کرد.
وی با بیان اینکه حاج قاسم مرد اسلام و مرد میدان ولایت در تمام ابعاد بود، گفت: او در جبهه‌های زیادی حضور یافت و نام او و ابومهدی المهندس با شکست داعش عجین شده است.
الحیدری تصریح کرد: این شهید بزرگوار، مقتدرترین فرمانده در نبرد با دشمن و راز موفقیتش پیروی از امر ولایت فقیه بود.
شعرخوانی آیینی علیرضا خاکساری و پخش ویدئویی با مضمون سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی و مداحی و ذکر مصیبت حاج احمد واعظی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه