قاتلان در همین دنیا مکافات خواهند دید

دبیر کل حزب‌الله لبنان در سالروز شهادت فرماندهان مقاومت:

قاتلان در همین دنیا مکافات خواهند دید

دبیرکل حزب‌الله لبنان به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی گفت: عاملان این جنایت، مکافات عمل خود را در این دنیا قبل از آخرت خواهند دید، این وعده انقلابیون و آزادگان است و تنها وعده ایرانی‌ها نیست. به گزارش تسنیم، سید حسن نصرالله در سخنرانی دیشب خود که به مناسبت دومین سالروز شهادت سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» انجام داد، شهادت «حسن ایرلو»  سفیر جمهوری اسلامی ایران در یمن را تسلیت گفت و از ویژگی‌های بزرگ این مجاهد شهید در جبهه مقاومت یاد کرد و  گفت: ایشان از مؤسسان سپاه در لبنان بودند که در منطقه بقاع حضور داشتند و تجربه‌های خود را به نیروهای مقاومت انتقال داده و آن‌ها را آموزش می‌دادند. دبیر کل حزب‌الله لبنان همچنین به ‌سالروز اعدام ظالمانه شیخ «نمر النمر» در  عربستان اشاره کرد و این مناسبت را نیز به خانواده ایشان و امت اسلامی تسلیت گفت. وی همچنین  سالگرد رحلت آیت الله مصباح یزدی را نیز تسلیت گفت. نصرالله در ادامه تأکید کرد اقدام آمریکا در ترور فرماندهان مقاومت و  پذیرش مسئولیت صریح آن توسط مقامات آمریکایی  سبب شد دیگر مسائل نیازمند تحقیق و جست‌وجو نباشد و عاملان این ترور کاملاً مشخص باشند. این حادثه بزرگ پیامدهای سیاسی و نظامی و مردمی بزرگی در ایران و عراق و دیگر کشورهای منطقه داشت  که این پیامدها همچنان نیز ادامه دارد.
سید‌حسن در ادامه تأکید کرد: ما  در دومین سالروز شهادت سردار سلیمانی  اشاره می‌کنیم این شهید در دو سال گذشته غایب نبوده و ما هرگز این شهیدان و افکار و مجاهدت‌ها و موفقیت‌ها و دستاوردهای آن‌ها را فراموش نکرده ایم و صدای انقلابی آن‌ها در قلوب تمامی دوستدارانشان همچنان طنین‌انداز است.  هدف از برگزاری مراسم‌های مختلف در ایران و عراق و بسیاری از کشورهای عربی و اسلامی  در درجه اول حق شناسی نسبت به این شهداست.
سید حسن نصرالله ادامه داد: من می‌خواهم به عنوان بخشی از ملت‌های منطقه مقایسه‌ای میان قاتلان و شهدا انجام دهیم. ملت‌های ما در قبال این دو بخش باید موضع  جدی اتخاذ کنند و تنها نباید به شهدا معطوف شوند. آن‌ها باید حقیقت مواضع خود را در این اردوگاه مشخص کنند و در این مسیر ثابت قدم باشند. 

ملت عراق اعلام موضع کنند
دبیر کل حزب‌الله تصریح کرد: در این رابطه از عراق آغاز می‌کنیم که سرزمین شهادت این شهدا بود. ملت عراق باید موضع خود را در خصوص شهید حاج قاسم سلیمانی و دوستان و همراهان آن‌ها در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای الحشد و همچنین قاتلان آن‌ها  اتخاذ کنند.
وی تأکید کرد: درحال حاضر آمریکایی‌ها مدعی هستند عملیات نظامی خود را در عراق پایان داده‌اند و  اگر عده‌ای نیز در عراق باقی مانده‌اند، گروه کوچکی از مستشاران و نیروهای فنی این کشور هستند.  امروز مسئولیت ملت و دولت عراق این است که این موجودیت را نادیده نگیرند  که اگر این موضوع را نادیده بگیرند، شهدای مقاومت را  نادیده گرفته اند و وفاداری خود  به این شهدا را زیر سؤال برده اند. وفاداری به شهدا پاسخ به درخواست میلیونی ملت عراق است که موجودیت آمریکا و اشغالگری این کشور در عراق را برنمی‌تابند.
سید حسن نصرالله در پایان تأکید کرد: این شهدا  که خونشان به صورت مظلومانه روی زمین ریخته شد،  مردان خدا و افراد با بصیرت و پیروزی بودند که  همه اندیشه‌ها و تفکرات را در جهان عربی و اسلامی کنار هم جمع کرده و  می‌خواهند قاتلان حقیقی را به تمام ملت‌های عربی و اسلامی نشان دهند و بگویند ام الفساد و ظالم حقیقی و مفسد و مستکبر حقیقی و اساس اشغالگری در منطقه همان آمریکاست که  دشمن اصلی و راهبردی همه ملت‌های منطقه است.  این پیام خون‌های پاکی است که در فرودگاه بغداد بر زمین ریخته شد و  اشتباه بزرگ و راهبردی این است که دشمن را دوست بدانیم و به او پناه ببریم و از او حمایت بخواهیم و  کسانی که فرزندان خود را به گرگ می‌سپارند،  هرگز روی سعادت را نخواهند دید.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه