رویکرد استراتژیک به پژوهش‌های اسلامی

رویکرد استراتژیک به پژوهش‌های اسلامی

به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی نشست علمی «رویکرد استراتژیک به پژوهش‌های اسلامی در جهان امروز» برگزار شد.
در این نشست دکتر «غاده حب‌الله» دانش‌آموخته مطالعات استراتژیک دانشگاه سوربن فرانسه با اشاره به راهبردهای فرهنگی و علمی در جهان امروز گفت: من در خانواده‌ای شیعی ولی غیرملتزم به دین مبین اسلام متولد شدم و در دو کشور فرانسه و لبنان رشد و پرورش پیدا کردم؛ در حال حاضر نیز به عنوان استاد دانشگاه در کشور لبنان مشغول به تدریس هستم.
پایان‌نامه من در مورد شیعه بود، از این رو با مراجعه به منابع شیعی و مطالعه و تحقیقات فراوان به این نتیجه دست یافتم که منابع شیعی در مقایسه با آنچه در منابع دانشگاهی وجود دارد بسیار بیشتر و استوارتر است و در واقع با دستیابی به این اطلاعات بسیار غافلگیر شدم.
وی افزود: برای تعامل بین ایران و سایر کشورهای مسلمان نیاز به راهبردهای خاص بوده و باید اهداف را مشخص کرده و سازوکارهای رسیدن به این اهداف را نیز شناسایی کنیم. برای این منظور نیاز به تبادل علمی و فرهنگی و تبادل دانشجو و استاد داریم و اگر این تبادلات به نحو مطلوب و صحیحی صورت گیرد با توجه به توان و غنای فرهنگی کشورهای اسلامی تا حد زیادی از مقالات یا فراورده‌های علمی کشورهای دیگر بی‌نیاز خواهیم شد.
در ادامه این جلسه دکتر غاده حب‌الله از نمایشگاه دائمی بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی بازدید کرد و از نزدیک با پژوهش‌های علمی این مرکز آشنا شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه