اولویت؛ فروش اموال مازاد دولتی

در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان عنوان شد

اولویت؛ فروش اموال مازاد دولتی

وی با تأکید بر اینکه ما باید بابت مسئولیت‌هایی که داریم و می‌گیریم پاسخگو باشیم، افزود: وزارت امور اقتصاد و دارایی در این برهه از زمان وظایف سنگینی دارد و نیاز است تمامی دستگاه‌های اجرایی استان و مراجعی که توانایی دارند دست یاری برای کمک به مدیران استان بدهند تا بتوانند در راستای اهداف نظام موفق باشند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی هم در این مراسم با بیان اینکه اداره کل اقتصاد و دارایی در استان یک دستگاه سیاست‌گذار در امور گمرکی، بانک‌ها، سرمایه‌گذاری و به‌طور کلی در بسیاری از امور است، اظهار کرد: این در حالی است که این اداره کل در گذشته تنها در امور سرمایه‌گذاری خارجی در استان ایفای نقش می‌کرد.
مرتضی اشرفی با تأکید بر اینکه اداره کل امور اقتصاد و دارایی استان یکی از کامل‌ترین مراکز خدماتی در کشوراست، عنوان کرد: سرمایه‌گذاری داخلی، تأسیس کارگروه ستاد تسهیل، مرکز رصد فضای کسب‌و‌کار، پنجره واحد معدن و... مسائلی بود که در سال‌های اخیر توسط مدیران در مجموعه امور اقتصاد و دارایی ایجاد شده است.
وی با اشاره به اینکه مأموریت‌های جدیدی در امور اقتصادی استان تعریف کرده‌ایم، بیان کرد: امیدواریم محورهای اقتصادی که استاندار محترم برای اقتصاد و دارایی استان تعریف کرده‌ و همچنین جایگاه مراکز خدماتی استان را افزایش دهیم و مرکزی به عنوان مرکز پایش و رصد تمام جریان‌های اقتصادی در استان داشته باشیم.
مدیرکل جدید امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی هم در مراسم معارفه خود با اشاره به اینکه اقتصاد و دارایی در این چند سال در چند حوزه اصلی متمرکز شده،عنوان کرد: حوزه‌ای که خیلی از آن صحبت می‌شود مرکز خدمات سرمایه‌گذاری است که نخستین مرکز خدمات سرمایه‌گذاری در تمام استان‌های کشور است.
رضا خواجه نایینی اظهار کرد: این مرکز که تمام مدیران اقتصادی استان و همچنین نمایندگان مجلس در آن حضور دارند اتفاق خوبی است و وزیر کشور هم در نامه‌ای بر ارتقای جایگاه آن تأکید ویژه‌ای داشتند، همچنین وزیر اقتصاد بر تسهیل و تقویت سرمایه‌گذاری خارجی با کمک این مرکز تأکید دارد تا ادامه مسیر پرشتاب‌تر طی شود.
وی با بیان اینکه می‌شود به چند بحث ویژه در استان توجه داشت، افزود: یکی از اولویت‌ها فروش اموال مازاد دولتی است که می‌تواند به اعتبارات استان و دیگر دستگاه‌ها کمک کند که البته کار بسیار دشواری خواهد بود، اما وظیفه‌ای است که در قانون، تعیین و در مجلس تصویب شده است.
وی به همکاری، همراهی و هماهنگی همه دستگاه‌های مرتبط استان تأکید و عنوان کرد: خراسان رضوی همیشه مدیران توانمندی در حوزه‌های مختلف داشته که از همه این مدیران در دوره جدید مدیریت اقتصاد و دارایی استان کمک و همکاری می‌طلبم.
مدیرکل پیشین امور اقتصاد و دارایی خراسان رضوی هم در مراسم تودیع خود با بیان اینکه خراسان رضوی پیشران توسعه کشور است، عنوان کرد: در این استان همیشه و در هر دوره‌ای جا برای کارهای اقتصادی وجود دارد.
حسین امیررحیمی با اشاره به اینکه در حوزه مالیاتی پس از 10سال به 100درصد درآمدها و اهداف مالیاتی مدنظرمان در استان دست پیدا کردیم، افزود: دغدغه ما باید سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری باشد؛ چرا که شأن و جایگاه سرمایه‌گذار می‌تواند حتی از مدیران هم بالاتر باشد.
وی افزود: آنچه اهمیت دارد سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و گردش مطلوب سرمایه در نظام بانکی و اصلاح آن در استان است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه