تربیت نیروهای کارآمد

بررسی دغدغه‌های آیت الله مصباح یزدی در یک نشست علمی

تربیت نیروهای کارآمد

عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) تربیت نیروهای مفید و کارآمد برای نظام اسلامی را از اولویت‌ها‌ و دغدغه‌ اصلی آیت الله مصباح یزدی عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی مصباح یزدی، فرزند ارشد آیت الله محمدتقی مصباح یزدی در نشست علمی «نگاهی راهبردی به انديشه ها و الگوهای تربيتی و كادرسازی سردار سليمانی و آيت الله مصباح يزدی» که با حضور خانواده معزز شهدا، خانواده آیت الله مصباح یزدی، فرمانده قرارگاه حضرت زینب(س) در سوریه، نماینده سابق رهبر معظم انقلاب اسلامی در سوریه و عموم دانشجویان در سالن همایش‌های شهید سلیمانی واحد خواهران دانشگاه بین المللی امام رضا(ع) برگزار شد، تربیت نیرو و آموزش را از نکات مشترک بین آیت الله مصباح یزدی و سردار شهید سلیمانی ذکر کرد و گفت: این دو شخصیت اثرگذار در زمینه تربیت و هدایت افراد به سوی الهی نه تنها از هیچ تلاشی فروگذار نبودند، بلکه در این راه خستگی ناپذیر بودند.
ایشان همواره اعتقاد داشتند تربیت انسان باید از اساس و ریشه باشد، زیرا رفتار انسان‌ها برخاسته از انگیزه‌های انسان است و بحث تربیت اخلاقی برای این عالم ربانی یک اصل و دغدغه 70 ساله بود.
وی افزود: بخش اعظمی از عمر با برکت آیت الله مصباح یزدی، صرف تولید اندیشه‌های مبانی و خالص اسلامی شد تا افراد بر اساس مبانی اسلامی پرورش یابند. ایشان در کنار تربیت نخبگانی، 26 سال پیش اقدام به اجرای طرح ولایت در سطح طلاب، دانشجویان، اساتید و اقشار مختلف جامعه نمود تا بخشی از شبهات علیه تفکر اسلامی که ممکن است در ذهن افراد شکل گیرد، پاسخ داده شود.
وی با بیان اینکه آیت الله مصباح یزدی در خصوص تربیت نیرو جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی در حوزه های مختلف برنامه‌های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت داشت، ادامه داد: برای تربیت نیروهایی که بتوانند جامعه را بر اساس مبانی اسلامی مدیریت کنند، راه طولانی در پیش داریم.
این عالم ربانی معتقد بود برای داشتن نیروهای مفید و کارآمد نظام اسلامی، باید در سه بعد شناخت، تهذیب و خودسازی و بصیرت افراد کار شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه