وداع زائران با پیکر مطهر ۹ شهید در حرم رضوی

در شب شهادت حضرت زهرا (س) انجام شد

وداع زائران با پیکر مطهر ۹ شهید در حرم رضوی

در شب شهادت بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه زهرا (س)، سوگواران فاطمی در حرم مطهر رضوی میزبان پیکرهای پاک و مطهر هشت شهید گمنام دفاع مقدس بودند که به تازگی تفحص شده است و در کنار آن‌ها، پیکر مطهر شهید مدافع حرم «حسین نظری» از رزمندگان تیپ فاطمیون نیز طواف داده شد.
پیکرهای مطهر این شهیدان ابتدا بر دوش خادمان حرم مطهر رضوی در رواق دارالمرحمه طواف داده شد و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت در این مراسم به مرثیه خوانی و سوگواری پرداختند.
سپس پیکرهای پاک این دلاوران گمنام عملیات‌های کربلای 5، بدر، رمضان و همچنین پیکر مطهر شهید مدافع حرم حسین نظری، به میان زائران و مجاوران در رواق امام خمینی(ره) منتقل شد و مراسم وداع و اقامه نماز بر پیکر آن‌ها برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی قمی به بیان فرازهایی از سیره حضرت فاطمه (س) پرداخت و گفت: حضرت زهرا(س) شهیده راه قرآن و ولایت بودند و در راه دفاع از قرآن و  ولایت  نیز  جان خود را فدا کردند.
همچنین در این مراسم ذاکران و مرثیه‌سرایان در سوگ شهادت مظلومانه دردانه نبی مکرم اسلام(ص) حضرت صدیقه طاهره (س) و شهدای تازه تفحص شده مرثیه سرایی کردند و زائران حریم قدسی رضوی نیز در این مصیبت اشک ماتم ریختند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه