آغاز عملیات اجرایی 4هزار واحد مسکونی نهضت ملی تولید مسکن در مشهد

آغاز عملیات اجرایی 4هزار واحد مسکونی نهضت ملی تولید مسکن در مشهد

با حضور وزیر راه‌وشهرسازی عملیات اجرایی 4هزار واحد مسکونی نهضت ملی تولید مسکن در مشهد آغاز شد. صبح ۱۷ دی‌ماه آیین کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی نخستین پروژه انبوه‌سازی بخش خصوصی در نهضت ملی تولید مسکن با ظرفیت 4هزار واحد مسکونی با حضور رستم قاسمی؛ وزیر راه‌و شهرسازی و نظری؛ استاندار خراسان رضوی آغاز شد.
عبدالمجید نژادصفوی، مدیرکل راه‌وشهرسازی خراسان رضوی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی ساخت 4هزار واحد مسکونی طرح جهش مسکن در منطقه حاشیه شهر مشهد (اسماعیل‌آباد)، اظهار کرد: یکی از اهداف بزرگ دولت تولید مسکن و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در حوزه مسکن است. به دلیل کمبود مسکن اقشار بسیاری آسیب می‌بینند و این امر دسترسی به این هدف را مشکل می‌کند.
وی با بیان اینکه با تدبیر دولت در قالب اقدام ملی و قانون جهش تولید مسکن مصوبه مجلس شورای اسلامی، قرار بر این است ۴میلیون واحد مسکونی در کشور تا سال ۱۴۰۵ ساخته شود، عنوان کرد: در همین راستا اداره کل راه‌وشهرسازی خراسان رضوی نیز تعهد دارد سالیانه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در استان احداث کند.
استقبال گسترده‌ای از این طرح در خراسان رضوی صورت گرفته به طوری که تا دو روز گذشته ۱۷۴هزار نفر در استان در طرح جهش مسکن نام‌نویسی کرده‌اند که بیشترین سهم ثبت‌نام کنندگان مربوط به شهر مشهد است.
مجموعه ۴۴هکتاری روستای اسماعیل‌آباد از سکونتگاه‌های غیررسمی و مناطق محروم شهر مشهد است که ۱۲هکتار از زمین‌های آن به ساخت 4هزار واحد مسکونی در بلوک‌های با ساختمان‌های سه تا پنج طبقه طی چهار سال اختصاص می‌یابد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه