مشکلات حاشیه شهر مشهد با نگاه ملی حل می‌شود

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار وزیر راه و شهرسازی:

مشکلات حاشیه شهر مشهد با نگاه ملی حل می‌شود

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت نگاه ملی برای رفع مشکلات حاشیه شهر مشهد و بافت فرسوده اطراف حرم تأکید کرد.
به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار وزیر و معاونین وزارت راه و شهرسازی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: آستان قدس رضوی به میزان مقدورات با دولت انقلابی و خدمتگزار برای گره‌گشایی از مشکلات همکاری خواهد کرد.
وی در ادامه با اشاره به مشکلات مردم مناطق حاشیه شهر مشهد، ابراز کرد: آستان قدس به میزان توان و امکاناتش تلاش کرده ضمن رعایت حقوق شرعی و ملاحظات وقف، برخی مشکلات حاشیه شهر مشهد را رفع کند، اما رفع مشکلات این مناطق نیازمند اراده‌ای ملی و همراهی مدیران کشوری برای اجرای طرح‌های پیش‌بینی ‌شده در آن مناطق است.
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه سال گذشته آستان قدس حدود ۳۰هکتار زمین برای رفع مشکلات حاشیه شهر در اختیار نهادهای مسئول قرار داده است، گفت: در سال جاری نیز آستان قدس زمینی ۵هکتاری را برای ساخت بیمارستانی در حاشیه شهر مشهد برای کاهش محرومیت و رفع مشکلات درمانی مردم این مناطق اختصاص داده است.
وی در ادامه بر ضرورت سرعت‌بخشی در اجرای طرح نوسازی بافت‌ فرسوده اطراف حرم مطهر تأکید و عنوان کرد: شرایط بافت پیرامون حرم مطهر رضوی با جایگاه و شأن این بارگاه مقدس و حضور خیل کثیر زائران ایرانی و خارجی که سالانه به این بارگاه قدسی مشرف می‌شوند، تناسب ندارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی گفت: ساماندهی شرایط بافت فرسوده پیرامون حرم مطهر امام رضا(ع) طرحی ملی است و برای اجرای آن باید سرمایه‌ ملی پای‌ کار آورده شود که ان‌شاءالله در این دولت این طرح به سرانجام برسد.
رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی نیز در این دیدار با تأکید بر اینکه هر آنچه از طرف دولت برای رفع مشکلات مشهد مقدس و استان خراسان بربیاید، انجام خواهد داد گفت: دغدغه‌های آستان قدس نسبت به حاشیه شهر و بافت پیرامون حرم مطهر توسط معاونین این وزارتخانه پیگیری خواهد شد و هر کاری از ما ساخته باشد در رفع مشکلات زائران و مجاوران حضرت رضا(ع) انجام خواهیم داد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه