رقابت ۱۹۰ قاری و حافظ قرآن از ۶۹ کشور در ایران

رقابت ۱۹۰ قاری و حافظ قرآن از ۶۹ کشور در ایران

مرحله مقدماتی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران از ۱۹دی‌ماه آغاز می‌شود و تا بیست و پنجم همین ماه ادامه دارد. در این مرحله از مسابقات ۱۹۰شرکت‌کننده از ۶۹کشور در رشته‌ها و بخش‌های مختلف حضور دارند.
حمید مجیدی‌مهر، معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار ایکنا، با اشاره به آغاز مرحله مقدماتی سی و هشتمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران گفت: این مسابقات از ۱۹ تا ۲۵ دی ماه برگزار می‌شود. روزهای ۱۹ و ۲۰ دی‌ به رقابت‌های بانوان و روزهای ۲۲ تا ۲۵ دی نیز به رقابت‌های آقایان اختصاص دارد. مرحله مقدماتی این مسابقات در مجتمع بصیرت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران واقع در منطقه حکیمیه از ساعت  ۸:۳۰ تا 19:30 برپا خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات بیش از سه ماه است که در جریان اطلاع‌رسانی‌های ستاد برگزاری مسابقات هستند،‌ عنوان کرد: شرکت‌کنندگان به لحاظ آیین‌نامه‌ای،‌ ضوابط برگزاری و فرم‌های داوری ارتباط تنگاتنگی با ستاد داشته‌اند و تعامل خوبی در این زمینه از سه ماه پیش شکل گرفته‌ است.
مجیدی‌مهر درباره تجمیع مسابقات در بخش‌های مختلف، افزود: در این دوره فرایند دعوت از شرکت‌کنندگان در بخش‌های مسابقات رسمی جمهوری اسلامی ایران، مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی و مسابقات بین‌المللی روشندلان با یک وحدت رویه همراه بوده است و همین موضوع سبب رضایت رایزنی‌های فرهنگی و نمایندگی‌های سیاسی کشورمان در خارج از کشور شده است.
معاون مسابقات مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف تصریح کرد: در این دوره ۶۹کشور اقدام به معرفی نمایندگان خود در رشته‌های مختلف کرده‌اند. با وجود همه سختی‌هایی که در زمینه کرونا در دنیا وجود داشت و برخی تغییرات سیاسی، خوشبختانه فرایند دعوت و معرفی نمایندگان به‌خوبی انجام شد.
مجیدی‌مهر در مورد بخش‌های این دوره اظهار کرد: در این دوره بخش آقایان سازمان اوقاف در رشته‌‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل و حفظ کل قرآن کریم، بخش بانوان سازمان اوقاف در رشته حفظ کل قرآن،‌ مسابقات بین‌المللی دانش‌آموزی در دو بخش دختران و پسران در دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل قرآن و بخش روشندلان نیز تنها در رشته حفظ کل قرآن و در دو گروه بانوان و آقایان برپا می‌شود. بخش بانوان مسابقات روشندلان برای نخستین بار است که برگزار می‌شود.
وی همچنین در مورد تعداد شرکت‌کنندگان بیان کرد: در بخش آقایان و در رشته قرائت تحقیق ۴۲کشور، در رشته حفظ کل آقایان ۴۰کشور، در رشته ترتیل آقایان ۲۳کشور و در رشته حفظ کل بانوان نیز ۱۷کشور نمایندگان خود را برای حضور در این مسابقات معرفی کرده‌اند. همچنین در رشته قرائت تحقیق دانش‌آموزان پسر ۱۵کشور، حفظ کل دانش‌آموزان پسر ۱۸کشور، قرائت دانش‌آموزان دختر هفت کشور و در رشته حفظ کل دانش‌آموزان دختر نیز ۱۰کشور نمایندگان خود را برای حضور در مسابقات معرفی کرده‌اند. در بخش روشندلان در رشته حفظ کل بانوان هفت کشور و حفظ کل آقایان نیز ۱۱کشور اقدام به معرفی نمایندگان خود کرده‌اند. درمجموع در تمامی رشته‌ها و بخش‌ها ۱۹۰شرکت‌کننده از ۶۹کشور حضور خواهند داشت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه