... و حالا «خانه خلاق و نوآوری کرامت»

... و حالا «خانه خلاق و نوآوری کرامت»

اگر در مورد «خانه خلاق» تا امروز کمتر شنیده‌اید، خیلی خلاصه می‌شود گفت یک «خانه خلاق» مکانی فیزیکی یا فضایی مجازی است که افراد خلاق را در کنار هم جمع می‌کند. هدف از تشکیل آن هم ایجاد توسعه پایدار در هر منطقه است. خانه‌های خلاق مکان یا امکانی را فراهم می‌کنند تا از شبکه‌سازی، توسعه مشاغل و تعامل گروه‌های کاری و حرفه‌ای حمایت شود.
حالا خبر می‌رسد که خانه «خلاق و نوآوری کرامت» که زیر نظر بنیاد کرامت رضوی فعالیت می‌کند با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شکل گرفته و کار خود را آغاز کرده است. 
محمدحسین استادآقا، مدیر عامل بنیاد کرامت رضوی به آستان‌نیوز گفته است: مأموریت کلیدی و حوزه عملکردی این مجموعه، حوزه نوآوری اجتماعی است و قرار است بر اساس پارادایم نوآوری باز، از ایده‌ها، طرح‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در حوزه نوآوری اجتماعی برای حل مسائل جاری، بهبود عملکرد و ایجاد راه حل‌های نوآورانه دارای ارزش افزوده استفاده کند. «خانه خلاقیت کرامت» در تمامی مراحل ایده‌پروری، تأسیس و توسعه نوآوری و کسب و کارهای اجتماعی با ایده‌پردازان همراهی خواهد کرد. همچنین این مرکز، خدمات متنوعی را به هسته‌های نوآور و خلاق ارائه می‌‌دهد که از آن جمله می‌توان به در اختیار گذاشتن فضای کار اشتراکی، تأمین مالی، اختصاص شبکه‌های مخاطبان، شبکه‌سازی و... اشاره کرد.
از دیگر فعالیت‌های این خانه می‌توان به سرمایه‌گذاری خطرپذیر اشاره کرد، همچنین این مرکز علاوه بر فعالیت‌های شتاب‌دهنده، روی طرح‌ها و استارت‌آپ‌های بالغ‌‌تر نیز سرمایه‌گذاری خواهد کرد. محورها و حوزه‌های فعالیت خانه خلاق و نوآوری کرامت، ارائه الگوهای نوین تنظیم‌گری اجتماعی، الگوهای نوین خدمات داوطلبانه با محوریت کانون‌های خدمت، الگوهای نوین خدمات اجتماعی، پلتفرم داده و محتوای اجتماعی، الگوهای نوین افزایش بهره‌وری دارایی‌های فیزیکی موجود و... است.
یادآور می‌شود، همه ایده‌پردازان و فعالان در حوزه‌های نوآورانه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در محورهای فراخوان جذب ایده «خانه خلاق و نوآوری کرامت» به نشانی inn.bkr.ir مراجعه کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه