نارضایتی‌های شغلی کارکنان شرکتی دانشگاه فردوسی

نارضایتی‌های شغلی کارکنان شرکتی دانشگاه فردوسی

مهدی توحیدی

روز گذشته تعدادی از نیروهای شرکتی شاغل در دانشگاه فردوسی در تماس با دفتر روزنامه از وضعیت کاری و شغلی خود در دانشگاه فردوسی گلایه کردند.
یکی از نیروهای شرکتی این مجموعه در گفت‌وگو با خبرنگار قدس با اشاره به اینکه برخی نیروهای شرکتی این مجموعه بیش از چهار سال است وضعیت شغلی مناسبی به لحاظ حقوق و مزایا ندارند، عنوان کرد: چندین سال است دانشگاه با شرکت‌های ضعیف قرارداد می‌بندد به طوری که همیشه برای دادن حقوق و مزایا به مشکل می‌خوریم. وی افزود: به مسئولان دانشگاه که برای مطالبات مراجعه می‌کنیم، می‌گویند شما نیروی شرکت هستید و به ما مربوط نمی‌شود، از طرفی شرکت هم اعلام می‌کند دانشگاه به ما پول نداده که بخواهیم حقوق پرداخت کنیم.
وی با اشاره به اینکه هنوز از سه سال پیش، از شرکتی که پیمانکار ما بوده طلبکار هستیم، اظهار کرد: نمی‌دانم چگونه می‌شود فردی هم پیمانکار و هم ناظر باشد. خودشان هم کار اجرایی و هم تأیید می‌کنند؛ وقتی به مرخصی می‌رویم از حقوق ما کسر می‌شود. مدیر روابط عمومی دانشگاه فردوسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: هر کدام از نیروها که در این زمینه با مشکل مواجه شده‌اند می‌توانند به روابط عمومی و دفتر ریاست مراجعه کنند تا پیگیر موضوع باشیم.
سیدحسین سیدموسوی با تأکید بر اینکه واگذاری‌ها از طریق مناقصه انجام می‌شود و اداره بازرسی دانشگاه در این زمینه حساسیت دارد، عنوان کرد: پیمانکار بخش تأسیسات به دلیل عمل نکردن به تعهدات خود تا اوایل امسال سه بار عوض شده است، اما نیروها به هیچ وجه عوض نمی‌شوند. گلکاریان، مدیر پشتیبانی دانشگاه فردوسی هم با تأیید حرف کارگران مبنی بر اینکه این موضوع به ما مربوط نمی‌شود! اظهار کرد: در حال حاضر ما حقوق معوق نداریم و اینکه حقوق دریافت نکرده باشند، نیست؛ بلکه حداقل حقوق را کارگران شرکت دریافت کرده‌اند.
وی افزود: شرکتی که در دایره دولتی کار می‌کند نیاز به ارائه صورت‌وضعیت دارد که شرکت پیمانکار بخش تأسیسات این صورت‌وضعیت را ارائه نداد و ما هم نتوانستیم پرداختی داشته باشیم. اما با وجود این، ما خودمان با کمک مشاوران دانشگاه اقدام به تهیه صورت‌وضعیت کردیم و توانستیم حداقل حقوق را به کارگران پرداخت کنیم.
وی گفت: برای بیمه‌های معوق کارگران هم با تأمین اجتماعی مذاکره کرده‌ایم، اما تأمین اجتماعی قبول نکرده با این حال ما تمام راه‌های قانونی و حتی شکایت از پیمانکار را برای کارگران تا رسیدن به مطالباتشان باز گذاشته‌ایم. 

برچسب ها :
ارسال دیدگاه