طرقبه شاندیز در فهرست ویژه وزارت نیرو

طرقبه شاندیز در فهرست ویژه وزارت نیرو

به گفته مدیرعامل آب و فاضلاب خراسان رضوی تکمیل پروژه آبرسانی به شهرهای طرقبه‌شاندیز در فهرست پروژه‌های ویژه وزارت نیرو قرار گرفت.
سیدابراهیم علوی در مراسم معارفه مدیر جدید امور آبفا طرقبه‌شاندیز سهم خراسان رضوی از پروژه‌های ویژه وزارت نیرو را سه مورد اعلام کرد که یکی از آن‌ها با ردیف اعتباری خوب و قوی به شهرستان طرقبه‌شاندیز اختصاص یافته است.
وی با اشاره به روند ساخت باغ‌ویلا در منطقه، وجود انشعاب‌های غیرمجاز را ازجمله چالش‌های حوزه آب این شهرستان برشمرد و اظهار کرد: جمعیت شناور هم که روزهای تعطیل برای استفاده از طبیعت شهرستان به طرقبه‌شاندیز می‌آیند، فشار مضاعفی به تأسیسات آب وارد می‌شود.
وی با اشاره به قطعی برق که از تابستان1400 حوزه آب استان را تحت تأثیر قرار داده است، از طرقبه شاندیز به عنوان شهرستان پمپاژها نام برد و اظهار کرد: تأمین و توزیع آب مشترکان در این دو شهر با هر ساعت قطع برق دچارعقب‌ماندگی
 چند ساعته می‌شود.
علوی کاهش بارش‌ها برای دومین سال پی‌درپی در خراسان رضوی را خاطرنشان کرد و افزود: مشکلات ناشی از پدیده خشکسالی در شهرستان‌هایی ازجمله طرقبه‌ شاندیز که از آب سطحی برخوردارند بیشتر قابل لمس است بنابراین خشک شدن چاه‌های دستی و کم‌عمق علاوه بر کاهش آبدهی منابع، دست‌اندازی برخی افراد به شبکه آب شرب به سبب خشک شدن رودخانه‌ها را افزایش داده است. 
وی بر برخورد با انشعاب‌های غیرمجاز تأکید کرد و از محسن عبداللهی، مدیر جدید امور آبفا طرقبه شاندیز خواست این مهم را به جد پیگیری کند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه