کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» منتشر شد

در تبیین اقدامات سیاسی آیت‌الله مصباح یزدی

کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» منتشر شد

کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» به قلم محمدحسن روزی‌طلب توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر شد.
به گزارش مهر، کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» به قلم محمدحسن روزی‌طلب با تفصیل زیادی به تبیین مواضع سیاسی مرحوم آیت‌الله مصباح یزدی در سال‌های ۸۴ تا ۹۲ می‌پردازد. تمام رویدادهای سیاسی مهم این سال‌ها که با واکنش مرحوم آیت‌الله مصباح همراه بوده، در این کتاب بررسی شده‌است؛ از جمله می‌توان به انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۴، انتخابات خبرگان رهبری در سال ۸۵، انتخابات پرالتهاب سال ۸۸ و حوادث پس از آن و… اشاره کرد.
مؤلف تلاش کرده در این رویدادها مواضع افراد مختلف را نیز بیاورد و برای این کار پژوهش‌های زیادی انجام داده‌است. بنابراین کتاب مملو است از نقل‌قول‌های مختلف رجال دینی و سیاسی. در نمایش این رویارویی سیاسی، مؤلف می‌خواهد رفتار مرحوم آیت‌الله مصباح را نمایان کند و به تبع آن به بسیاری از سؤالات و اشکالاتی که درباره ایشان مطرح شده، پاسخ بگوید.
روزی‌طلب که قبلاً در مرکز اسناد انقلاب اسلامی فعالیت داشته و اکنون مدیرعامل مؤسسه ایران است، در پیش‌گفتار کتاب، تاریخ پایان نگارش آن را فروردین ۹۵ اعلام می‌کند و سپس می‌گوید: «مسئولیت اصلی در نگارش این کتاب بر عهده یکی از پژوهشگران جوان و متخصص حوزه تاریخ انقلاب اسلامی بوده که به دلایل شخصی تمایل نداشت نام او بر جلد این کتاب ارزشمند درج شود».
نویسنده این کتاب قبلاً هم با نگارش کتاب «ذوشهادتین امام» مقطعی از زندگی و خاطرات علامه مصباح از تولد تا سال ۱۳۶۸ را مورد بررسی قرار داده بود.
کتاب «سیاست‌ورزی مؤمنانه» تألیف محمدحسن روزی‌طلب در ۸۹۶ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۸۰هزار تومان، توسط شرکت چاپ و نشر بین‌الملل روانه بازار شده‌است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه