صنعت و دانشگاه، دو بازوی بهره‌وری

همکاری‌های صنعتی بنیاد بهره‌وری موقوفات و دانشگاه امام رضا(ع) توسعه می‌یابد

صنعت و دانشگاه، دو بازوی بهره‌وری

دستیار رئیس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی گفت: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) برنامه‌های مفصل و شاخصی دارد و ما به دنبال توسعه همکاری‌های این دانشگاه با بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی در عرصه صنعت هستیم.

به گزارش آستان‌نیوز، محسن مکّیان در نخستین کارگروه تحول صنعت و دانشگاه در بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی اظهار کرد: رویکرد فعالیت‌ها در بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس رضوی ایجاد بهره‌وری در بخش‌های دارای مزیت نسبی بر پایه دانش است. مأموریت اصلی ما در بنیاد بهره‌وری موقوفات، تأمین منابع مالی مورد نیاز آستان قدس رضوی برای خدمت به زائران و مجاوران است، بنابراین باید بتوانیم با نگاه دانشی و تخصصی، در نشست‌های این کارگروه یک یا دو پروژه مشخص را تعریف کرده و سنجه‌ها و شاخصه‌های علمی و شفافی را برای ارزیابی واقعی آن تبیین کنیم، همچنین باید این را بپذیریم که هر آنچه رویکرد دانشی داشته باشد حتماً و قطعاً به تولید ثروت خواهد رسید.

همکاری دانشگاه در جذب نخبگان
وی ادامه داد: از سوی دیگر، جذب نخبه برای بنیاد بهره‌وری موقوفات بسیار مهم است و دانشگاه‌ها می‌توانند در این حوزه یاری‌رسان‌ خوبی باشند. مکیان تصریح  کرد: با تشخیص رویکردها در این هم‌افزایی، باید بگوییم که حوزه آی‌تی و آی‌سی‌تی، معماری و شهرسازی، سلامت و درمان و نیز مطالعات بازار، حوزه‌هایی است که می‌تواند بستر فعالیت مشترک ما باشد و منافع مشترک ما در این حوزه‌هاست. 

تحولات علمی پژوهشی در آستان قدس
دکتر مرتضی رجوعی، رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) نیز در این جلسه از ورود علمی دانشگاه بین‌المللی امام ضا(ع) به فعالیت‌های اجرایی آستان قدس رضوی خبر داد و گفت: در سه سال اخیر ۲۰ طرح پژوهشی تقاضامحور توسط این دانشگاه در مجموعه‌های آستان قدس رضوی اجرا شده است. 
وی با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی وابسته به دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) تلاش دارند نگاه علمی به عرصه‌های اجرایی آستان قدس رضوی داشته باشند، گفت: خوشبختانه شاهد روند رو به رشد و تحولات در حوزه‌های علمی- پژوهشی در مجموعه آستان قدس رضوی هستیم.
وی افزود: این دانشگاه فعالیت‌های خود را از یک دانشگاه صرفاً آموزش‌محور به سمت دانشگاهی پژوهش‌محور ارتقا داده است و امیدواریم با شکل‌گیری ارتباط منسجم و علمی با بدنه اقتصادی آستان قدس رضوی به سمت دانشگاه کارآفرین هدایت شود.رجوعی همچنین از اعطای مجوز ايجاد دو مرکز با عناوین مركز تحقيقات فناوری‌های زيستی سلامت و مركز تحقيقات كاربردی تبليغ و تربيت دينی به دانشگاه خبر داد و گفت: ۱۲ طرح مركز تحقيقات فناوری‌های زيستی سلامت در حال حاضر قابلیت تجاری‌سازی دارد که پنج طرح آن دارای ثبت اختراع است.
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) اضافه کرد: همزمان با هفته پژوهش و فناوری از دو اختراع استادان و دانشجویان دانشگاه با عنوان منبع نور بهينه آندوسكوپی و پروتز هوشمند مجهز به تعديل‌كننده الكترومغناطيسی رونمایی شد. به گفته وی مراکز تحقیقاتی پل ارتباطی دانشگاه با مراکز اقتصادی، صنعتی و خدماتی است تا مأموریت‌های تعریف شده در حوزه‌های مختلف به خوبی اجرایی شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه