شگفتی پشت شگفتی

4 تیم لیگ برتری از جام حذفی کنار رفتند

شگفتی پشت شگفتی

جواد رستم‌زاده

رقابت‌های جام حذفی در مرحله یک هشتم نهایی در روز اول حسابی با شگفتی همراه بود. سپاهان حذف شد و فولاد به عنوان مدافع قهرمانی با جام وداع کرد. پرسپولیس هم در اصفهان ذوب آهن را با سه گل مغلوب کرد تا نصف جهان دیگر هیچ نماینده‌ای در جام حذفی نداشته باشد.در این مسابقه مردان یحیی کاملاً سوار بر بازی بودند و توسط امیری و عبدی (2 گل) توانستند میزبان خود را شکست دهند. 
علاوه بر بازی قابل تحسین سرخ‌ها نکته جالب این بازی شکستن طلسم تاجیکی‌ها برای حضور در فوتبال ایران بود. هنانف و صفروف سرانجام پس از مدت‌ها صبوری در این مسابقه به میدان رفتند. مس کرمان و فولاد هم به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی۵ بر ۴ مس در ضربات پنالتی به پایان رسید. 
این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی یک، یک به پایان رسید و به ۳۰ دقیقه وقت اضافه رفت که دو تیم از پس هم برنیامدند تا به ضیافت پنالتی‌ها بروند. جایی که فولاد تسلیم شد و کنار رفت. اما دیگر فولادی لیگ برتر یعنی سپاهان هم مقابل آلومینیوم در ضربات پنالتی مغلوب و حذف شد. این دیدار پس از تساوی یک بر یک در پایان ۱۲۰ دقیقه به ضربات پنالتی کشیده شد و در ضربات پنالتی بازی با برتری‌ ۴ بر ۳ اراکی‌ها به پایان رسید.گل اول سپاهانی‌ها در این دیدار در دقیقه ۲ روی سانتر امیدنورافکن و ضربه فرشاد احمدزاده به ثمر رسید.
در ادامه حملات اراکی‌ها برای جبران گل ناموفق بودند تا اینکه میلاد فخرالدینی در دقیقه ۳۷ از روی یک ضربه کاشته از پشت محوطه جریمه دروازه کریستوفر کنت را باز کرد و کار را به تساوی کشاند. دو تیم خیبر خرم‌آباد و صنعت نفت آبادان هم از ساعت ۱۴ در لرستان به مصافه هم رفتند که شاگردان عبدالله ویسی در خیبر موفق شدند با نتیجه ۵ بر یک حریف خود را شکست دهند و به جمع هشت تیم برتر جام حذفی صعود کنند.
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان به دلیل مشکلات مالی به لرستان سفر نکرد و علیرضا منصوریان تصمیم گرفت بازیکنان تیم امید خود را راهی دیدار با خیبر کند.
در همین چارچوب امروز  پدیده هم باید در زمین مس در رفسنجان بازی کند.نفت مسجد سلیمان و خلیج فارس ماهشهر و نساجی و گل گهر هم در مشهد به مصاف هم می روند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه