دو رسالت مهم روحانیت؛ معرفت افزایی و مقابله با انحرافات

تولیت آستان قدس رضوی در دیدار ائمه جماعات حاشیه شهر مشهد مطرح کرد

دو رسالت مهم روحانیت؛ معرفت افزایی و مقابله با انحرافات

تولیت آستان قدس رضوی گفت: امروز روحانیون رسالتی حیاتی برای معرفت افزایی و عمق‌بخشی به معارف اسلامی در جامعه برای مقابله با انحرافات دینی و حفظ ایمان جوانان بر عهده دارند.
به گزارش آستان نیوز، حجت‌الاسلام‌والمسلمین احمد مروی در دیدار ائمه جماعات حاشیه شهر مشهد که در حرم مطهر امام رضا(ع) انجام شد، اظهار کرد: تبلیغ چهره به چهره در عین سادگی کارکرد زیادی داشته و بسیار در معرفت افزایی و عمق‌بخشی به اعتقادات دینی مخاطبان مؤثر است.
در کنار ضرورت استفاده مبلغان از فناوری‌های نوین ارتباطی و رسانه‌های نوظهور، اما باید توجه داشت که همچنان شیوه سنتی تبلیغ چهره به چهره و بی‌واسطه جزو مؤثرترین و کارآمدترین روش‌های تبلیغ دین است.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه با اشاره به تلاش جریان‎‌های انحرافی برای جذب جوانان، ابراز کرد: همواره جهان اسلام با فرقه‌های انحرافی روبه‌رو بوده و مستکبران تلاش کرده‌اند با ظهور آن‎ها در جوامع و ایجاد گرایش به این نوع جریان‌های دروغین به‌ویژه در میان جوانان، فطرت الهی آن‌ها را در راستای اهداف شیطانی و مستکبرانه خود منحرف کنند.
وی یکی از عوامل گرایش افراد به جریان‌های انحرافی را نقص در معرفت و شناخت آن‎ها نسبت به دین و عدم شناخت افراد نسبت به حقیقت این جریان‌های منحرف دانست و در این میان نقش روحانیت در روشنگری و مقابله با آن‌ها را بسیار مهم ارزیابی و خاطرنشان کرد: اسلام و مکتب تشیع روشنگر و آگاهی‌بخش بوده و این امر چالش جدی برای نظام سلطه ایجاد کرده است. لذا برای مقابله با این جریان اصیل اسلامی و نظام اسلامی، با ایجاد انحرافات دینی تلاش می‎کنند اهداف استکباری خود را دنبال کنند.
روحانیت باید روی مبانی اعتقادی تشیع باقوت کار کنند، مبانی دینی جوانان باید تقویت شود و شبهات و ابهامات آن‌ها پاسخ داده شود و وظیفه روحانیون فعال در مناطق حاشیه شهر در این عرصه بسیار خطیر است.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مروی در پایان به اقدامات امدادرسان آستان قدس به نیازمندان حاشیه شهر مشهد اشاره و اظهار کرد: در حوزه‌های معیشتی به میزان توان و امکانات دست‌گیری از مجاوران حضرت رضا(ع) را وظیفه خود می‌دانیم و به میزان مقدورات در این حوزه اقدام خواهیم کرد.
در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان تولیت آستان قدس رضوی، تعدادی از ائمه جماعات حاشیه شهر مشهد به ایراد سخن و بیان دغدغه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه