تغییر در تیم مذاکره‌کننده آمریکایی

تغییر در تیم مذاکره‌کننده آمریکایی

رسانه آمریکایی ان‌بی‌سی نیوز در گزارشی با اشاره به تغییراتی در تیم مذاکره‌کننده آمریکا در وین، از وجود اختلافات در این تیم خبر داد. به گزارش ایرنا، تیم مذاکره‌کننده آمریکا در وین به تازگی تغییر کرده و ریچارد نفیو به‌عنوان یک عضو کلیدی هیئت آمریکایی، به دلیل اختلاف نظر با رابرت مالی، این تیم را ترک کرده است. براساس این گزارش، ریچارد نفیو قرار است مسئولیتی دیگر در وزارت خارجه آمریکا برعهده بگیرد.
ان بی سی به نقل از دو منبع مطلع خبر داده ریچاد نفیو با رابرت مالی به‌عنوان رئیس هیئت مذاکره‌کننده آمریکا، اختلافات زیادی درباره مسیر مذاکرات داشته است. ریچارد نفیو به‌‌مدت ۱۰سال مسئول امور ایران در کاخ سفید و قائم مقام هماهنگی سیاست تحریم در وزارت خارجه‌ آمریکا به‌ویژه در دوره باراک اوباما بود.
باوجود این باید گفت اگرچه تحریم‌های ضدایرانی نفیو، او را به‌طراح تحریم علیه ایران مشهور کرده، اما این احتمال هم هست که این تغییر در ترکیب از اساس نوعی جنگ زرگری برای قانع کردن ایران به بازگشت به مسیر پیشین باشد. اتفاقی که بارها از سوی آمریکا و انگلیس رقم خورده و با تغییر نفرات در حقیقت همان خط مشی اصلی‌شان را دنبال می‌کنند.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه