توفان یمن ۲

حمله دوباره انصارالله به دبی، ابوظبی و عربستان؛ بورس این دو کشور سقوط کرد

توفان یمن ۲

علوی

انصارالله بار دیگر نشان داد اگر تهدید کند، پای حرف خود ایستاده و آن را عملی خواهد کرد. یمنی‌ها بامداد دوشنبه کابوس تلخی برای ساکنان امارات متحده عربی و عربستان رقم زدند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن جزئیات عملیات روز گذشته علیه ابوظبی و سعودی با عنوان «اعصار الیمن ۲» (طوفان یمن ۲) را که با موشک‌ بالستیک «ذوالفقار» و پهپاد «صماد» انجام شد، اعلام کرد. به گزارش فارس، ژنرال «یحیی سریع» گفت: پایگاه هوایی الظفره و اهداف حساس دیگر در ابوظبی با تعداد زیادی موشک بالستیک «ذوالفقار» هدف گرفته شد. سریع تصریح کرد: اهداف حیاتی و مهم دیگری در دبی با پهپاد «صماد ۳» مورد هدف قرار گرفت. همچنین تعدادی از پایگاه‌های نظامی در عمق عربستان در منطقه «شروره» و مناطق دیگر با پهپادهای «صماد ۱» و «قاصف k۲» در هم کوبیده شد. یحیی سریح ادامه داد: مراکز حساس و حیاتی «جازان» و «عسیر» در جنوب سعودی با تعداد زیادی موشک‌های بالستیک هدف قرار گرفت و اهداف این عملیات که با دقت بالا انجام شده، محقق شد. وی افزود: نیروهای مسلح یمن بار دیگر به شرکت‌های خارجی و سرمایه‌گذاران در «کشورَک» امارات توصیه می‌کند آن را ترک کنند زیرا دیگر ناامن شده است. سریع تأکید کرد: تا زمانی که تجاوز امارات به یمن و محاصره یمن ادامه داشته باشد این کشور مورد هدف قرار خواهد گرفت.
این دومین عملیات ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به ابوظبی در یک هفته اخیر است؛ عملیات‌هایی که پس از هشدارهای مکرر صنعا به امارات مبنی بر ضرورت توقف تعرض به یمن انجام می‌شود. در عملیات قبلی در هفته گذشته با عنوان «اعصار الیمن ۱» پالایشگاه نفت در منطقه المصفح و فرودگاه ابوظبی با چهار موشک هدف گرفته شدند.
شدت حمله روز گذشته به حدی بود که سفارت آمریکا در ابوظبی برای آمریکایی‌های مقیم امارات هشدار امنیتی سطح بالا صادر کرد. همچنین این عملیات مقاومت یمن سبب شد بورس ابوظبی ۲.۲درصد و بورس دبی ۰.۳ درصد کاهش پیدا کند. در همین راستا، در معاملات روز گذشته شاخص کل بورس ابوظبی ۷۰ واحد فرو ریخت و به ۳هزارو۱۴۰ واحد افت کرد. شاخص بورس دبی هم به ۸هزارو۶۷۵ واحد عقب‌نشینی کرد. آن ‏چیزی که به صورت جدی امنیت ملی ‎امارات را تهدید می‌کند، لزوماً اصابت موشک یا پهپاد یمنی به زمین نیست. همین که آسمان ابوظبی و شهرهای توریستی و اقتصادی این کشور کوچک، هر روز شاهد هجوم پهپادها و موشک‌های مهاجم و شلیک موشک‌های پدافندی باشد، یعنی ‎یمن به هدفش رسیده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه