زیارت با عطر نرگس

هدیه گل‌کاران بهبهانی به مشهد رسید

زیارت با عطر نرگس

رواق

 سه روز پیش، خبرگزاری‌های استان خوزستان نوشتند: 8هزار شاخه گل نرگس بهبهان برای اهدا به حرم مطهر امام رضا(ع) به مشهد مقدس ارسال شد.خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خوزستان هم نوشت: «به شکرانه رویش گل‌های نرگس و براساس یک سنت حسنه، نرگس‌کاران بهبهانی همه ساله 8هزار شاخه گل نرگس را به حرم مطهر حضرت رضا(ع) اهدا می‌کنند. این 8هزار شاخه گل نرگس پس از گل‌آرایی توسط خادمان رضوی و نرگس‌کاران بهبهانی در روز هشتم دی ماه بر مضجع شریف و نورانی حضرت ثامن‌الحجج(ع) قرار می‌گیرد».
حجت‌الاسلام ناصری، امام جمعه بهبهان هم گفته بود: «همه ساله نرگس‌کاران نخستین برداشت گل‌های نرگس را به پیشگاه امام رضا(ع) تقدیم می‌کنند.
این آیین معنوی نشانه محبت و ولایتمداری و عشق مردم این سامان به خاندان وحی و امام هشتم شیعیان حضرت امام رضا(ع) است».صبح دیروز، نرگس‌های بهبهانی بالاخره به مشهد رسیدند و سر به آستان امام رئوف(ع) ساییدند تا عطر و بویشان با عطر ملکوتی حرم و نجوای زائران به هم بیامیزد. 
گفتنی است گل‌های نرگس یکی ازجاذبه‌های گردشگری شهرستان بهبهان و استان خوزستان است. درشهرستان بهبهان ۵۰۰هکتار نرگس‌زار طبیعی و پرورشی وجود دارد و سالانه ۶۰میلیون شاخه گل از این نرگس‌زارها برداشت و به داخل و خارج از کشور صادر می‌شود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه