از هدف اخراج آمریکا کوتاه نمی‌آییم

مردم عراق با برگزاری تجمع « پاسخ میلیونی» سالگرد شهادت حاج‌قاسم و ابومهدی المهندس را گرامی داشتند

از هدف اخراج آمریکا کوتاه نمی‌آییم

قدس

درآستانه فرارسیدن دومین سالگرد شهادت شهیدان «سلیمانی» و «المهندس»، روز گذشته گردهمایی بزرگ با عنوان «پاسخ میلیونی» در محکومیت جنایت ترور فرماندهان پیروزی در عراق برگزار شد. این اجتماع مردمی پس از آن بود که روز جمعه هیئت الحشدالشعبی با صدور فراخوان عمومی از برگزاری راهپیمایی خودرویی و گردهمایی اعتراضی در میدان التحریر بغداد در محکومیت جنایت دولت آمریکا خبر داده بود. 
بنا بر این گزارش‌ها، علاوه بر مردم بغداد و دیگر استان‌های جنوبی، شماری از ایزدی‌های ساکن خانصور و سیبه شیخ خضر در بعشیقه و بحزانی در مراسم مذکور شرکت داشتند. در طول راهپیمایی مردم در منطقه الکراده نیز تصاویر بزرگی از شهدای مقاومت روی ساختمان‌های نصب شده بود. عراقی‌ها در این راهپیمایی با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا، ضرورت اخراج اشغالگران را از خاک خود به صورت یکصدا فریاد زدند. گفته می‌شود هواپیماهای آمریکایی در هنگام حضور مردم و برای رصد مراسم میلیونی به پرواز در آمده بودند. اما «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشدالشعبی با حضور در میان مردم در سخنانی به ارادت مردم عراق به سردار سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت تأکید کرده و گفت: امروز، روز اعلام وفاداری به فرماندهان مقاومت است. ما امروز با فرماندهان پیروزی عهد می‌کنیم به راهشان ادامه دهیم. وی در ادامه سخنانش بر ضرورت عقب‌نشینی نیروهای نظامی آمریکا از خاک عراق تأکید کرد و گفت: از دولت عراق می‌خواهیم تا به مسئولیت‌های خود در این زمینه عمل کند.
در ادامه، هادی العامری رهبر ائتلاف فتح عراق عنوان کرد: فتوای مرجعیت و نقش ایران و رشادت‌های رهبران پیروزی، عراق را از خطر داعش حفظ کرد. انتقام خون فرماندهان پیروزی با اخراج نیروهای آمریکایی از عراق محقق می‌شود. رهبر ائتلاف فتح در ادامه سخنانش یادآور شد: ما از هدف خود مبنی بر اخراج نیروهای نظامی آمریکایی از خاک عراق کوتاه نمی‌آییم. ما به خون فرماندهان پیروزی وفادار خواهیم ماند و مسیرشان را ادامه خواهیم داد. الحشد الشعبی، عزیز، قوی و پیروز باقی خواهد ماند.
شیخ قیس الخزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق در این مراسم، خطاب به شهید قاسم سلیمانی گفت: همان‌طور که شما عراقی‌ها را دوست داشتید، عراقی‌های شرافتمند هم شما را دوست دارند. ما ملتی هستیم که نماینده میلیون‌ها عراقی شریف و معتقد به الحشدالشعبی و صاحب میراث رهبران شهید هستیم. الخزعلی افزود: تشکر از ایران اسلامی و شهر کرمان و حاج قاسم. وی در ادامه افزود: اشغالگران آمریکایی باید درک کنند این مردم بزرگ نمی‌توانند این اشغال را بپذیرند. آمریکای اشغالگر باید پیام‌های مقاومت اسلامی را درک می‌کرد، اما هنوز این را درک نکرده است.
گفتنی است روز جمعه نیز برخی مردم عراق با برگزاری تظاهرات در مقابل ورودی‌های منطقه سبز بغداد، ماکت سفارت آمریکا را  که بر بالای آن پرچم‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار داشت، به آتش کشیدند و خواستار پایان دادن به اشغالگری آمریکایی شدند. همزمان با این رویداد کاربران عراقی در فضای مجازی هشتگ‌هایی را ترند کردند.  هشتگ #نحن_قاسم  روز جمعه، رتبه اول ترند صفحات مجازی عراقی را به خود اختصاص داد و عراقی‌ها به شکل گسترده با استفاده از این هشتگ ارادت و وفاداری خود را به راه مقاومت و مسیر شهید قاسم سلیمانی اعلام کردند. آن‌ها همچنین با ترند کردن هشتگ «#اخراج_المحتل_مطلب_وطنی» (اخراج اشغالگر خواسته ملی است) اعلام کردند ادامه حضور هر نیروی آمریکایی در عراق به هر بهانه‌ای قابل تحمل نیست. هشتگ «#تأرکم_خروج_المحتل» (خون‌خواهی شما اخراج اشغالگران است) هم به طور وسیع میان کاربران عراقی استفاده شد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه