هنرمندان، مدعیان دروغینِ حقوق بشر را رسوا کنند

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره 3هزار شهید استان ایلام:

هنرمندان، مدعیان دروغینِ حقوق بشر را رسوا کنند

نشست نهایی کنگره 3‌هزار شهید استان ایلام روز پنجشنبه با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد و در آن، بیانات رهبر انقلاب اسلامی با دست‌اندرکاران این کنگره که در تاریخ 30آبان امسال ایراد شده بود، پخش شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر رهبر انقلاب اسلامی (لیدر)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، مقاومت و حضور همه‌جانبه در دفاع از کشور و تعداد بالای خانواده‌‌های دارای چند شهید را از خصوصیات کم‌نظیر استان ایلام برشمردند و گفتند: ایلام در دوران دفاع مقدس مانند یک دژ مستحکم بود و با وجود آنکه در برهه‌هایی برخی از مناطق آن به دست دشمن افتاد، اما مانند کوه، ایستادگی کرد. رهبر انقلاب، شهادت چندین ورزشکار و تماشاچی ایلامی بر اثر بمباران مسابقه فوتبال در ۲۳ بهمن ۶۵ را یادآور مظلومیت شهدای ورزشکار خواندند و با بیان اینکه صدام این جنایات را به پشتوانه مدعیان جهانی حقوق بشر انجام می‌داد، افزودند: نویسندگان و هنرمندان، این حقایق را در ابعاد جهانی معرفی و مدعیان دروغین حقوق بشر را رسوا کنند.
ایشان با اشاره به روحیه استقامت مردم ایلام و ترک نکردن خانه و شهر خود با وجود بمباران‌های شدید، گفتند: فشار جنگ نتوانست مانع بروز استعدادهای این مردم شود و در زیر همین بمباران‌ها جوان نخبه و نابغه‌ای همچون شهید رضایی‌نژاد تربیت شد که دشمن وقتی او را مایه ترقی و تعالی کشور دید، در مقابل چشم همسر و دختر خردسالش، شهید کرد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موضوع شهید و شهادت را متفاوت از قربانیان جنگ‌های مرسوم در دنیا دانستند و افزودند: شهید و رزمنده در راه خدا علاوه بر دفاعِ ارزشمند از مرزهای جغرافیایی، از مرزهای مهم معنوی یعنی مرزهای عقیده، اخلاق، دین، فرهنگ و هویت نیز دفاع می‌کند و با پایبندی صادقانه به عهد خود با پروردگار، جانش را با خداوند معامله می‌کند. رهبر انقلاب در این زمینه افزودند: صفات مهمی مانند اخلاص، توکل، تواضع، رعایت حدود الهی، رفتار مهربانانه با اسیران و به‌طور کلی سبک زندگی اسلامی در رفتار رزمندگان و شهدای ما کاملاً برجسته است و تصویر این نقاط درخشان و الهام‌بخش باید با کارهای هنری در مقابل چشم مردم دنیا قرار داده شود.
ایشان هدف از بزرگداشت شهیدان را شنیدن پیام آنان دانستند و خاطرنشان کردند: پیام شهیدان این است که در راه خدا ترس و اندوه وجود ندارد و باید بدون تزلزل از وسوسه‌های دشمن، با قدرت و ثابت‌قدم حرکت کرد. رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه بدون مجاهدت و تحمل سختی‌ها، هیچ ملتی به اوج و قله نخواهد رسید، افزودند: ملت ایران با شنیدن پیام شهیدان باید اتحاد، انگیزه و تلاش خود را بیشتر کند و مسئولان نیز در قبال جامعه و امنیتی که شهدا برای کشور فراهم کردند، احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.
سرلشکر سلامی: دشمن در مقابل ملت ایران در حال عقب‌نشینی است
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم گفت: هنر، شاهکار و اعجاز ولایت در این ۴۳سال این بوده که این ملت را از میان توطئه‌های سخت و سنگین و همه‌جانبه نجات داده است.
به گزارش ایرنا، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی افزود: ایلامیان همیشه قهرمان با تأسی به سیره امیرالمؤمنین(ع) که اگر ملتی در برابر دشمن متجاوز سر تسلیم فرود آورد ، ذلیل می‌‎شود با بسیج تمامی اقشار به‌ویژه ایلات و طوایف در برابر دشمن بعثی ایستادند و اجازه ندادند وجبی از این سرزمین زرخیز به تصرف دشمن درآید.
وی بیان کرد: باید باور کنیم در این‌مدت از عمر بابرکت انقلاب و نظام لحظه‌ای نبوده است که آمریکا و متحدانش با آرایش نظامی، سیاسی، اقتصادی و عملیات روانی، جنگی را علیه ملت ما شکل نداده باشند و آن‌ها برای پشیمان کردن مردم از انقلاب و خسته کردنشان و خالی کردن سفره عزت مردم دست از تلاش و توطئه برنداشته و نمی‌دارند. سلامی یادآور شد: قدرتی که در مقابل ایران اسلامی ایستاده است، در حال عقب رفتن است و ما به‌وضوح آثار عقب‌نشینی آن‌ها را می‌بینیم اما ملت ایران اسلامی دشمن شناس هستند و همیشه با خشم خود دشمنان را ناکام گذاشته‌اند.
وی افزود: اگر این تعداد شهید ایلام در عاشورای سال ۶۱ هجری بودند، هرگز امام حسین(ع) در میدان نبرد تنها نبود و اهل بیت حرم به اسارت نمی‌رفتند.

ارسال دیدگاه