معمای تو در توی انتخابات عراق

آرای 10 هزار حوزه باطل شد!

معمای تو در توی انتخابات عراق

کمیساریای انتخابات عراق روز گذشته خبر داد 6 مورد از شکایت‌ها به نتایج انتخابات پذیرفته شد که در پی آن، آرای مربوط به حوزه‌های انتخاباتی مورد اعتراض، ابطال شد.

به گزارش فارس، این کمیساریا در بیانیه‌ای خبر داد:
هزار و ۴۳۶ شکایت به نتایج انتخابات ثبت شده که به هزار و ۴۱۵ مورد، پاسخ داده شده است. در این بیانیه آمده است: 6 شکایت نیز به خاطر عوامل حقوقی و فنی پذیرفته شده که بر اثر آن، نتایج برخی از حوزه‌های رأی‌گیری ابطال شد. پیش از این هم رئیس ائتلاف الفتح عراق از ابطال ۱۸ درصد آرای حوزه‌های رأی‌گیری به دستور کمیساریای عالی انتخابات عراق خبر داد. هادی العامری گفت: براساس تصمیم هیئت قضایی (زیرمجموعه کمیساریای عالی انتخابات) آرای 6هزار حوزه رأی‌گیری که رأس ساعت 6 در‌های خود را نبسته بودند، باطل اعلام شده است. همچنین آرای 4هزار حوزه نیز به دلیل تکراری بودن اثر انگشت‌ها ابطال شده و در مجموع ۱۰هزار حوزه رأی‌گیری یعنی
 ۱۸ درصد مجموع حوزه‌ها (تعداد کل ۵۵ هزار حوزه) فاقد اعتبار است. به گفته رئیس ائتلاف الفتح، این اعداد و ارقام بسیار قابل توجه و تأثیرگذار است و به نوبه خود می‌تواند اثر بالایی بر نتیجه انتخابات داشته باشد.
در حالی که برخی سیاستمداران عراقی با تأیید نفوذ امارات، انگلیس و آمریکا در انتخابات اخیر این کشور، فرضیه دستکاری و دخالت این طرف‌های خارجی در نتایج انتخابات پارلمانی اخیر را تأیید کردند، رهبر جریان صدر در واکنش به درخواست‌ها برای ملغی اعلام کردن نتایج انتخابات اخیر پارلمانی عراق، از عملکرد کمیساریای عالی انتخابات دفاع کرد. مقتدی الصدر افزود: ما از یک سو دخالت در کار این کمیساریا را رد و از سوی دیگر بر پاکدستی اعضا و کارکنان آن تأکید می‌کنیم.

برچسب ها :

انتخابات

عراق

ارسال دیدگاه