غفلت از جایگاه کلانشهر مذهبی مشهد

غفلت از جایگاه کلانشهر مذهبی مشهد

مهدی توحیدی

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه معرفت‌بخشی روزنامه قدس و ترویج آن با استفاده از قالب‌های مختلف هنری می‌تواند نقش مهمی در اعتلای فکری و فرهنگی جامعه ایفا کند. فاطمه رحمانی در بازدید از مؤسسه فرهنگی قدس به مناسبت آغاز سی وپنجمین سال تأسیس روزنامه قدس عنوان کرد: این مسئله‌ای است که روزنامه قدس با توجه به وجود مضجع منور امام رضا(ع) و همچنین آستان قدس رضوی می‌تواند در آن بسیار موفق باشد.
وی با اشاره به اینکه نگاه به آستان قدس و بحث زیارت به عنوان هویت شهر مشهد باید یک نگاه فراملی باشد، عنوان کرد: در بحث بودجه زیارت باید یک فضاسازی جدی داشته باشیم، چراکه بودجه زیارت برای کلانشهر مذهبی مشهد آن‌طور که باید و شاید دیده نشده است.
وی با بیان اینکه کلانشهر مذهبی مشهد به میلیون‌ها زائر در حال ارائه خدمات است و دلدادگان اهل بیت(ع) از سراسر کشور به مشهد رفت و آمد دارند و حول محور و مضجع امام رضا(ع) گرد آمده‌اند، تصریح کرد: جایگاه مشهد آن‌گونه که باید از سوی سیاست‌گذاران مطرح و دیده نشده است و روزنامه قدس می‌تواند در این زمینه نقش مهمی داشته باشد تا آن توجهی که باید به شهر مشهد شود، مورد غفلت قرار نگیرد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه