بخشی از کشف حجاب‌ها سازماندهی شده است

آیت‌الله‌ علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد:

بخشی از کشف حجاب‌ها سازماندهی شده است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: زنان بدحجابی که در خیابان به طور عمدی کشف حجاب می‌کنند، نه یک مسئله فردی بلکه یک شبکه به هم پیوسته‌اند که به طور مستقیم با شبکه‌های معاند و گروهک‌های نفاق ارتباط دارند.


به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی(ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت زهرا(س) اظهار کرد: وجود مقدس حضرت زهرا(س)، یک شخصیت کامل و تضمین کننده برای بقای دین تا قیامت بود. مجاهدات حضرت اگر پس از رحلت رسول خدا(ص) انجام نمی‌شد، هرگز دین به سلامت به دست آیندگان نمی‌رسید.
وی افزود: نبی مکرم اسلام(ص) در حدیثی که سنی و شیعه روایت کرده‌اند، فرمود نخستین رشته‌ای که انحراف از آن شروع می‌شود، حکومت‌داری و مسئله رهبری است و آخرین آن هم نماز است. به عبارت دیگر، انحراف در دین از حکومت‌داری شروع می‌شود و در نهایت کار به جایی می‌رسد که حتی نماز هم براندازی شود. در این شرایط بود که زهرای مرضیه(س) در برابر تلاش جریان نفاق برای نفوذ به جریان حاکمیت ایستاد، آن هم در شرایطی که جریان حق از سه تا هفت نفر بیشتر طرفدار نداشت. همه مسلمانان دچار انحراف فکری بودند و علی بن‌ابی طالب(ع) هم نمی‌توانست در تقابل قدرت حضور پیدا کند.
وی ادامه داد: در این زمان بود که مردم به خاطر یک نظام به اصطلاح شورایی، نظامی را که از طرف خدا تعیین شده بود، کنار گذاشتند و اگرچه مصلحت اسلام این بود که جریان وحی از طریق یک حکومت خدایی ادامه پیدا کند؛ اما جامعه به یک حکومت لیبرال دموکراسی روی آوردند.
وی تأکید کرد: در این شرایط، وجود اقدس صدیقه اطهر(س) در اولین نقطه مبارزه ایستاد و مقاومت کرد؛ زیرا در برابر انحراف اگر از ابتدا ایستادگی نشود، این انحراف در جامعه رسوب می‌کند و نهادینه می‌شود. امروز هم وضع به همین ترتیب است و تحریف‌کنندگان در هر جریان حاکمیتی و هر انقلاب، در ابتدا به دنبال مصادره کردن اندیشه آن هستند و پس از آن به دنبال ایجاد انحراف می‌روند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه 16 آذر و روز دانشجو، روز ولادت شعار «مرگ بر آمریکا» در این کشور است، گفت: «شریعت رضوی»، «قندچی» و «بزرگ‌نیا» که سه دانشجوی دانشکده فنی بودند، در خون خود غلتیدند و جان دادند تا شعار مرگ بر آمریکا در کشور نهادینه شود. بعدها امام بزرگوار ما هم این شعار را جهانی کرد و کار را به جایی رساند که امروزه هیچ نقطه‌ای از عالم پیدا نمی‌شود که شعار مرگ بر آمریکا توسط مستضعفان سر داده نشود.
وی ابراز کرد: با این حال، در فتنه اخیر که به اقرار سردمداران آمریکا، یک جریان 100درصد آمریکایی بود، یک نفر از بازماندگان فتنه 88 به میدان آمد و 16 آذر را به پیاده‌نظام آمریکایی داخل دانشگاه‌ها تبریک گفت. این جریان، جرقه مصادره 16 آذر است و اگر از ابتدا در برابر این انحراف ایستادگی نشود، مسیر به کلی منحرف خواهد شد.

حجاب‌ستیزی؛ گام اول انحراف در انقلاب
امام جمعه مشهد مقدس گفت: در این انقلاب مقدس اسلامی، حرکتی که از ابتدا به طور خودجوش در جامعه ایجاد شد، مسئله حجاب زنان انقلابی و متدین بود. بسیاری از شما که شرایط پیش از انقلاب را درک کرده‌اید و می‌دانید که مسئله فسق و فساد در دوران ستمشاهی تا چه حد آزاردهنده بود، انقلاب را به مثابه همان پدیده‌ای شناختید که تبدیل به یکی از اصول تحول قطعی جامعه ما شد و زمینه تقویت عفت در میان مردم را فراهم کرد. اکنون عده‌ای از مزدوران دشمن به میدان آمده‌اند تا همین اصل را به چالش بکشند. وی با تأکید بر ضرورت برخورد با هنجارشکنان و عاملان کشف حجاب سازمان‌یافته اظهار کرد: به من اطلاع داده‌اند که زنان بدحجابی که در خیابان به طور عمدی کشف حجاب می‌کنند، نه یک مسئله فردی بلکه یک شبکه به هم پیوسته‌اند که به طور مستقیم با شبکه‌های معاند و گروهک‌های نفاق ارتباط دارند. این زن، شخصیتی نیست که بگوییم به صورت انفرادی تصمیم گرفته تا در برابر جامعه انقلابی دست به اقدام هنجارشکنانه‌ای بزند.
آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امروز در رأس نظام ما، ولی فقیه به عنوان نایب امام زمان(عج) عهده‌دار امور است. در رأس قوه مجریه، رئیس جمهوری انقلابی و خستگی‌ناپذیر قرار دارد. در رأس قوه مقننه، فرمانده مقتدر دفاع مقدس و صف‌شکن جبهه‌های تلاش و سازندگی ایستاده و در رأس قوه قضائیه هم سردار نفاق‌ستیزی قرار دارد. در این شرایط نمی‌توان ساکت بود و ایستاد که یک جریان سازماندهی شده بخواهد در کوچه و خیابان ما برخلاف حجاب عمل کرده و به اصل ذاتی انقلاب ما هنجارشکنی کند. آیا می‌شود حجاب را که میراث زهرای اطهر(س) است به دست مزدوران آمریکا سپرد؟

برچسب ها :
ارسال دیدگاه