روحانیون ارتباط با نسل جوان را یاد بگیرند

حجت‌الاسلام قرائتی:

روحانیون ارتباط با نسل جوان را یاد بگیرند


​​​​​​​رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه تفسیر قرآن باید به گونه‌ای باشد که عوام و خواص بتوانند آن را بفهمند، گفت: طلبه و روحانی باید بتواند با نسل جوان و نوجوان رابطه برقرار کرده، به دانش‌آموز سلام و احترام کند.
حجت‌الاسلام محسن قرائتی در جمع طلاب و روحانیون که نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از معاونان وی در مدرسه علمیه رضویه بیرجند حضور داشتند، اظهار کرد: اگر در اغتشاشات اخیر بعضی از کودکان این کشور حضور داشتند به دلیل این است که آموزش و پرورش و روحانیون به وظیفه خود به خوبی عمل نکرده‌اند.
به گزارش ایسنا، وی خواستار تقویت نهضت تفسیر قرآن در جامعه شد و افزود: بر اساس آیات قرآن تنها ساعتی که در آن نماز جمعه برگزار می‌شود، انجام کارها تعطیل است و به غیر از آن همیشه باید در حال تلاش و فعالیت باشیم.
وی خطاب به روحانیون ادامه داد: باید خود را از هم اکنون برای برگزاری مجالس تفسیر قرآن در ماه مبارک رمضان در مساجد آماده کنید تا با انجام این کار سبب ایجاد نهضت تفسیر قرآن شوید. قرآن کریم در حوزه‌های مختلف از جمله مسائل روز جامعه آیه‌های مختلفی دارد که باید در مساجد و منبرها به تفسیر آن پرداخت.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه