هیچ‌کس به اندازه ژنرال برای شکست داعش تلاش نکرد

ادای احترام شخصیت‌های داخلی و خارجی به مقام شامخ شهید سلیمانی

هیچ‌کس به اندازه ژنرال برای شکست داعش تلاش نکرد

قدس

حدود دو سال از اقدام غیرقانونی، بزدلانه و خلاف تمام قواعد جهانی تروریست‌های کاخ سفیدنشین در ترور سردار بزرگ جبهه مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی می گذرد؛ فردی که به اذعان دوست و دشمن نوک پیکان مقابله با محور تروریسم داعشی در منطقه بود. با وجود این حماقت سردمداران آمریکایی، امروز نه‌تنها یاد و خاطره فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران از یادها نرفته، بلکه بیشتر در دل‌ها جوانه زده و این یعنی ایالات متحده در پیشبرد اهداف خود در کاهش نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه به‌طور کامل با ناکامی مواجه شده است. در آستانه 13 دی ماه و وقوع این جنایت مروری داریم بر برخی اظهار‌نظرهایی که روز گذشته درباره سردار مقاومت عنوان شد.

جایگاه ویژه ژنرال در شکست داعش
یکی از مهم‌ترین سخنان در مورد سردار سلیمانی روز گذشته از زبان نماینده ایرلندی پارلمان اروپا بیان شد. «میک والاس» در پیامی توییتری نوشت: «درحالی‌که آمریکا و همپیمانانش مسئول پیدایش داعش هستند، هیچ‌کس به اندازه ژنرال سلیمانی برای شکست داعش در عراق تلاش نکرد. وقتی توسط آمریکا به قتل رسید، محکومیت جامعه بین‌المللی کجا بود؟»  اظهارنظر وی واکنشی بود به توییت سفارت ایران در بلژیک که کلیپی را به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی منتشر و مردم را به تماشای آن دعوت کرد. این ویدئوی کوتاه ضمن اشاره به فرازهایی از وصیت‌نامه آن شهید گرامی، شرحی از رشادت‌ها و مجاهدت‌های وی به مخاطب می‌دهد. این نخستین بار نیست که والاس رویکردی انتقادی و سرزنش آمیز در قبال آمریکا اتخاذ می‌کند. او پیشتر هم در توییتی از نظامی‌گری آمریکا به‌شدت انتقاد کرد و خواستار پایان امپریالیسم این کشور شد. 

حاج قاسم از تاریخ‌سازان عصر ما بود
دبیرکل مجمع بیداری اسلامی نیز شهید سلیمانی را یکی از افراد تاریخ ساز اسلام و ایران خواند. علی اکبر ولایتی، در همایش علمی- پژوهشی  «مکتب حاج قاسم، دانشگاه و رسانه» که در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی برگزار شد، افزود: حاج قاسم در متن بیداری اسلامی قرار داشت و با اقدامات باور نکردنی و غیر قابل وصف، بی تردید یکی از افراد تاریخ ساز اسلام و ایران بود.

تربیت یافته مکتب امام (ره)
دبیر شورای نگهبان هم با اشاره به جنایت آمریکا در ترور شهید سلیمانی گفت: حاج قاسم سلیمانی تربیت یافته شاخص مکتب امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بود؛ این شهید عزیز، چهره درخشان و جهانی مقاومت در مقابل استکبار جهانی بود که عجز و ناتوانی دشمنان را در مقابل اسلام نشان داد. 
آیت الله احمد جنتی با بیان اینکه شهادت حاج قاسم سلیمانی، جنایتکار و شقی بودن آمریکا را به جهانیان نشان داد، تصریح کرد: شهید سلیمانی در دوران حیات مبارکش عامل شکست دشمنان بود و شهادتش هم عامل روسیاهی و زبونی 
آن‌ها شد.
امپریالیسم رسانه‌ای علیه حاج قاسم
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه امروز با جنگ روایتی و رسانه‌ای مکتب حاج قاسم مواجه هستیم، تأکید کرد: امپریالیسم رسانه‌ای نمی‌خواهد نام حاج قاسم زنده بماند. محمد مهدی اسماعیلی تصریح کرد: در مورد حاج قاسم این نکته را با قاطعیت باید بگوییم که کنشگری و حضورش به حضور نظامی و امنیتی محدود نشده و هرچقدر جلوتر آمده، جلوه‌های جدیدی از او نمایان شده است و هرچه زمان جلوتر آمد، درخشش بیشتری گرفت.

جمله‌ای از حاج قاسم که تلویزیون پخش نکرد
دبیر ستاد مردمی دومین سالگرد بزرگداشت سردار سلیمانی هم گفت: افق نگاه حاج قاسم، بلند بود و از رهبر معظم انقلاب تبعیت می‌کرد. او اصلاح‌طلب و اصول‌گرای واقعی بر مبنا و محور ولایتمداری بود. حمیدرضا مقدم‌فر، افزود: یکی از مدال‌های افتخارآمیزی که رهبر معظم انقلاب به حاج قاسم داد، همین عنوان مکتب است. رهبری معظم تنها درباره امام خمینی (ره) و شهید سلیمانی از مکتب صحبت می‌کنند؛ یعنی منظومه فکری کافی نیست، بلکه الگوی عملی هم نیاز است. این مدال مدال افتخار رهبر انقلاب به سردار بود. مقدم‌فر عنوان کرد: تبعیت حاج قاسم از ولایت، محصول همین راستگویی بود و یک جمله معروف داشت که رسانه ملی هم بارها پخش کرده است که از شئون عاقبت‌به خیری تبعیت از این حکیم فرزانه است، اما تلویزیون بخش دوم آن را پخش نمی‌کند که می‌فرماید: «در روز قیامت خواهیم دید که همین معیار درست بوده است».

برچسب ها :
ارسال دیدگاه