خواب هشت ساله تنها موزه حیات‌وحش خراسان شمالی!

خواب هشت ساله تنها موزه حیات‌وحش خراسان شمالی!

نزدیک به 14سال پیش در انتهای پارک ملی باباامان بجنورد پروژه‌ای شروع به ساخت شد که قرار بود تبدیل به موزه حیات‌وحش شود اما پس از گذشت ۶ سال، ساخت پروژه نیمه‌کاره رها شد.
رئیس اداره بودجه ‌و برنامه‌ریزی اداره کل محیط زیست خراسان شمالی در خصوص ساخت موزه حیات‌وحش پردیسان در پارک ملی باباامان بجنورد، گفت: ساخت این موزه از سال ۸۶ آغاز و در سال ۹۲ متوقف شده است.
مهدی بالش‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۵۰درصدی متوقف شد در حالی که برای ساخت آن 2میلیارد تومان هزینه شده است.
وی علت متوقف شدن این پروژه را اختصاص نیافتن اعتبار از سوی سازمان برنامه‌وبودجه اعلام کرد.
بالش‌آبادی افزود: ساخت پروژه در پارک ملی باباامان با اعتبارات محیط زیست آغاز شد اما سندی به نام این دستگاه نبود و یکی از درخواست‌های این اداره، ثبت سند به نام محیط زیست بوده است. باوجود برگزاری جلسه‌های متعدد با اداره کل راه و شهرسازی استان برای انتقال سند، اما هنوز هیچ‌گونه اقدامی از سوی این اداره کل انجام نشده است.
وی تصریح کرد: برنامه تکمیل این پروژه در دست اداره کل محیط زیست استان است اما هیچ‌گونه اعتباری برای ادامه پروژه ندارد.
گفتنی است علی‌اصغر مطهری، مدیرکل پیشین حفاظت محیط زیست خراسان شمالی نیز در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به پروژه نیمه‌کاره موزه حیات‌وحش پردیسان بجنورد اظهار کرده بود: تا زمانی که وضعیت سند و مالکیت زمین‌های این پروژه مشخص نشود این اداره کل حاضر به هزینه‌کرد اعتبار در این پروژه نیست.
بخش خصوصی نیز برای تکمیل این پروژه اعلام آمادگی کرده اما به علت مشخص نبودن مالکیت آن، پا پس کشیده است.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه