احیای روحیه بسیجی مشکلات کشور را حل می‌کند

تولیت آستان قدس رضوی:

احیای روحیه بسیجی مشکلات کشور را حل می‌کند

تولیت آستان قدس رضوی احیای روحیه بسیجی دوران دفاع مقدس را موجب رفع مشکلات کشور دانست.به گزارش آستان‌نیوز، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین احمد مروی در پایان جلسه درس المکاسب المحرمه که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، فرارسیدن هفته بسیج را گرامی داشت و گفت:

بسیج یکی از عنایت‌های الهی بود که خداوند به قلب و زبان امام خمینی(ره) جاری کرد. 

سبک زندگی مؤمنانه 
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی با بیان اینکه بسیج یک اندیشه و سبک زندگی است، تصریح کرد: اگرچه سبک زندگی بسیجی در دوران دفاع مقدس جلوه‌ای خاص پیدا کرد، اما با پایان دوران دفاع مقدس این سبک زندگی تمام نشد و تجلی دیگری پیدا کرد. در دوران دفاع مقدس جوانانی باایمان، پاکیزه و مخلص برای دفاع از دین خدا و لبیک به امر ولی‌فقیه و نایب امام زمان(عج) از بهترین سرمایه زندگی خود که جانشان بود، گذشتند تا دین خدا را یاری کنند. اخلاص، ایثار، روحیه جهادی، حمایت از دین و ولی خدا تا پای جان و انجام کار برای رضای الهی از جمله ویژگی‌های سبک زندگی بسیجی است که هر کسی در هر لباس، ظاهر و زمانی از این ویژگی‌ها برخوردار باشد، یک بسیجی است.
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین مروی پیروزی در دوران دفاع مقدس را تجلی تحقق معجزه و نصرت الهی دانست و گفت: تجلی روحیه بسیجی، مقاومت، ایثار، جهاد و اخلاص ملت ایران در دوران دفاع مقدس یکی از امدادها و نصرت‌های الهی بود که مستکبران آن را در نظر نگرفته بودند و همین امر موجب شکست آن‌ها شد.تولیت آستان قدس رضوی دوری از روحیه بسیجی را موجب متضرر شدن کشور دانست و گفت: اگر روحیه بسیجی دوران دفاع مقدس را در عرصه سازندگی نیز حفظ می‌کردیم، در صحنه‌‎های سازندگی، عمران، آبادانی، اقتصاد و احیای کشور موفقیت‌های بزرگی رقم می‌خورد.

گرفتاری‌ها نتیجه دوری از روحیه بسیجی
حجت‌الاسلام ‌والمسلمین مروی روحیه بسیجی را روحیه اخلاص و کار برای رضای خداوند خواند و گفت: هر کجا روحیه بسیجی، یعنی اخلاص و کار برای خدا حاکم بوده شاهد پیشرفت و موفقیت بوده‌ایم و همه گرفتاری‌ها و آفت‌ها نتیجه منیّت و خودخواهی و دوری از روحیه بسیجی است. در جبهه‌ عناوین و منیت‌ها نبود، این‌ها بعد آمد و این مشکلات را ایجاد کرد؛ اگر روحیه و سبک زندگی بسیجی دوران دفاع مقدس را حفظ می‌کردیم بسیاری از گرفتاری‌ها مرتفع شده بود.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه سخنان خود به تبیین وظایف روحانیون بسیجی پرداخت و تصریح کرد: تبیین و تبلیغ صحیح اسلام نابی که امام خمینی(ره) بر آن تأکید داشت در مقابل اسلام آمریکایی و اسلام متحجرین وظیفه روحانیون بسیجی است. تبیین اندیشه امام(ره) و رهبری برای مردم به ‌ویژه نسل جوانی که دوران طاغوت، امام(ره) و جنگ تحمیلی را ندیده‌‎اند وظیفه روحانیون بسیجی است، روحانیون بسیجی باید شرایط و وضعیت فعلی را نسبت به گذشته برای نسل جوان تبیین و البته در کنارش ضعف‌ها و دلیل ایجاد این ضعف‎ها را نیز بیان کنند. طلاب و روحانیت بسیجی باید در عرصه‌های مختلف خدمات اجتماعی حضور داشته باشند که البته این ‌گونه نیز هست، در موضوع کرونا و در دورانی که هیچ‌ کس حاضر نمی‌شد فوت‌شدگان کرونایی را غسل دهد این طلاب بودند که در اقدامی جهادی غسل و نماز اموات کرونایی را بر عهده گرفتند که دشوارترین کارها بود.
تولیت آستان قدس رضوی در ادامه به سیاست‌های خصمانه دشمنان با اعمال تحریم‌های اقتصادی و جنگ روانی برای ناکارآمد نشان دادن جمهوری اسلامی اشاره و ابراز کرد: دشمن با اعمال فشارها و تحریم‌های اقتصادی به دنبال آن است که ضعف‌ها را به حساب اصل انقلاب و ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی بگذارد؛ در حالی‌ که نظام اسلامی اگر ناکارآمد بود در دوران دفاع مقدس از بین رفته بود، نظام و انقلاب ناکارآمد نیست ما نتوانسته‌ایم خوب عمل کنیم. هر کجا هم منطبق بر اسلام و اهداف انقلاب عمل کرده‌ایم موفقیت بوده و نصرت الهی شامل حال ما شده است.

ارسال دیدگاه