گروسی: مذاکرات با ایران سازنده اما بی‌نتیجه بود!

گروسی: مذاکرات با ایران سازنده اما بی‌نتیجه بود!

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن تأکید بر اینکه مذاکره با ایران باید به نتیجه برسد، تصریح کرد آژانس خواهان احیای ظرفیت نظارتی و بازرسی‌های این نهاد در ایران است.

به گزارش فارس، «رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دیروز در کنفرانس خبری خود در «وین» تصریح کرد: رایزنی‌ها با مقامات ایران بی‌نتیجه بود، به این مفهوم که ما نتوانستیم به نتیجه برسیم، اما من برای یافتن راه‌ حل متوقف نمی‌شوم و ادامه می‌دهم.
وی ادامه داد: «دیروز مذاکرات را به پایان رساندیم. اما همچنان در حال مذاکره هستیم. موضوعات همچنان باقی است. ما دائماً مذاکره می‌کنیم، ولی دیروز به نتیجه و توافق نرسیدیم. باوجود تمام تلاش‌هایم، نتوانستیم دیروز به نتیجه برسیم».
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره محتوای مذاکرات هم گفت: «من خواهان احیای ظرفیت نظارت و بازرسی‌‌های مورد نیاز آژانس هستم. خواهان احیای دوربین‌های آژانس، سرویس و تعمیر تجهیزات آژانس و تمامی این چیزها هستم و مسئله دیگر این است که موضوعات باقیمانده‌ای در مسائل پادمانی داریم. در مذاکرات شما تلاش می‌کنید از مسائل دفاع کنید، چیزهایی را پیشنهاد دهید، اما توافق با ما برای ایران امکان‌پذیر نبود».

از پا نمی‌نشینیم!
وی سپس تأکید کرد همچنان باید گفت‌وگو با مقام‌های ایران را ادامه دهد و در پاسخ به پرسش خبرنگاری در این‌باره گفت: «امیدوارم مذاکرات با مقام‌های ایران ادامه داشته باشد و حداقل آن این است که من تلاش در این زمینه را متوقف نخواهم کرد و این بسیار حائز اهمیت است».
گروسی درباره محدودیت‌های نظارتی و بازرسی‌های آژانس در ایران گفت: «ما در حال نزدیک شدن به نقطه‌ای هستیم که من نخواهم توانست، تداوم آگاهی آژانس (از فعالیت‌های هسته‌ای ایران) را تضمین کنم».
وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در ارتباط با ضرورت همکاری ایران و آژانس تصریح کرد: «ما باید یکدیگر را ببینیم و بشناسیم. ما هم‌اکنون توانسته‌ایم که چنین دیداری داشته باشیم و این به ما کمک می‌کند. من به حرف‌های آن‌ها گوش دادم و آن‌ها نیز به حرف‌های من گوش دادند. آن‌ها نظراتی خاص درباره موضوعات خاص داشتند. من نیز توانستم نگرش خود درباره این روند را به آن‌ها توضیح دهم و انتظاراتم را برای آن‌ها بیان کنم».

برچسب ها :
ارسال دیدگاه