از حضور بر مزار شهید سلیمانی تا عزاداری در بیت‌الزهرا (س)

گزارشی کوتاه از سفر تولیت آستان قدس رضوی به شهر کرمان

از حضور بر مزار شهید سلیمانی تا عزاداری در بیت‌الزهرا (س)

تولیت آستان قدس رضوی در جریان سفر خود به کرمان پس از حضور و سخنرانی در گردهمایی تقریب مذاهب و روحانیون، بر مزار مطهر شهید سپهبد سلیمانی، شهید پورجعفری و دیگر همرزمان شهیدش حاضر شد و ضمن قرائت فاتحه، یاد و خاطره شهدای گرانقدر دفاع مقدس و مدافعان حرم به ویژه سیدالشهدای مدافعان حرم سردار سرافراز اسلام شهید سلیمانی و شهید پورجعفری را گرامی داشت و برای آن شهید بزرگوار و همرزمان شهیدش علو درجات مسئلت کرد.

تولیت آستان قدس رضوی همچنین در شهر کرمان با حضور در منزل سردار شهید حسین پورجعفری (از همرزمان سردار شهید سلیمانی) با خانواده این شهید دیدار کرد. 
حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در این دیدار گفت: شهادت؛ مزد و پاداش الهی برای حدود ۴۰ سال زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه شهید پورجعفری در همراهی با سردار سلیمانی بود. تمام حضرات معصومین(ع) شهید شدند و بزرگان و اولیای دین همگی آرزوی شهادت داشتند. شهادت را خداوند تنها نصیب خواصی از خاص‌ها می‌کند. 
شهدا در اوج معنویت، عرفان و معرفت بودند و امروز وظیفه ما در برابر آن‌ها، حفظ و ترویج فرهنگ شهدا و حرکت در مسیر آرمان‎های آن‌هاست. 
در این دیدار، همسر شهید پورجعفری به بیان سجایای اخلاقی و خاطراتی از این سردار سرافراز اسلام پرداخت.
تولیت آستان قدس رضوی شامگاه شنبه با حضور در «بیت‌الزهرا(س)» که توسط شهید سلیمانی بنیان گذاشته شده است، در مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) شرکت کرد و همراه عزاداران در فضایی معنوی به عزاداری پرداخت.
گفتنی است، بیت‌الزهرا(س) خانه سابق شهید حاج‌قاسم سلیمانی در کرمان بوده که توسط این شهید بزرگوار وقف برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه(س) شده است و امروز این مکان یکی از مراکز مهم عزاداری ایام فاطمیه در کرمان به شمار می‎رود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه