خدا کار آدم مخلص را درست می‌کند

خدا کار آدم مخلص را درست می‌کند

حجت‌الاسلام پناهیان

آیه شریفه «من یرتد منکم عن دینه فسوف یاتی‌الله بقوم یحبهم و یحبونه...»، آیه خوبی است برای شرح مکتب سلیمانی. می‌توانید شخصیت سردار سلیمانی را با آن تطبیق دهید.
این آیه درباره کسانی است که پای دین خوب نمی‌ایستند. می‌فرماید خدا در آینده قومی را به جای آن‌ها خواهد آورد که چند ویژگی دارند؛ ویژگی اول: من آن‌ها را دوست دارم... دوم آن‌ها من را دوست دارند... سوم در مقابل مؤمنین به شدت فروتن‌اند... چهارم در مقابل کافران به شدت سنگ و سخت مجاهده می‌کنند... پنجم از سرزنش هیچ سرزنش‌کننده‌ای نمی‌ترسند.قدرت دارند؛ صفتی که موجب غلبه می‌شود قدرت است. مکتب سلیمانی هم محورش اقتدار است. سردار سلیمانی مظهر اقتدار و قدرت بود، مردم این مکتب را پسندیدند. کربلا هم در بین اصحاب حضرت اباعبدالله(ع)، حضرت عباس(ع) همه را کشته است... زرتشتی‌ها و ارمنی‌ها هم مدیون حضرت عباس‌اند... دین آمده است تو را قدرتمند کند؛ چراکه دینداری از سر قدرتمندی خوب است.حضرت زهرا(س) می‌فرمایند: «کسی که عبادت مخلصانه انجام دهد خدا به سوی او بهترین مصلحت را نازل می‌کند»،می‌فرماید من می‌توانستم مصلحت بهتر برایش طراحی کنم چون خالص عبادتش را ندیدم بهترین مصلحتش را نفرستادم.بهترین مصلحت برای فرد و جامعه با «اخلاص» به وجود می‌آید و خدا کارهایش را با وجود همه کمبودها و پیش‌بینی‌ها جلو می‌برد. زمانی که سپهبد سلیمانی به کار کردن برای حفظ منطقه از داعشی‌ها و تکفیری‌ها اقدام کرد، برجسته‌ترین فرماندهان نظامی -که شهید شدند - می‌گفتند سوریه که از دست  رفته و عراق هم که دارد تجزیه می‌شود، ولی حالا می‌خواهیم یک قسمت‌هایی  را نگه داریم بلکه بشود کاری کرد... در این شرایط سردار وارد میدان شد.
رفتار مخلصانه چکار می‌کند؟ اوضاع را با وجود همه موارد به نفع جبهه حق قرار می‌دهد، هر جا موفقیتی بوده با اخلاص همراه بوده است. عمل مخلصانه کم، دستت را می‌گیرد... قلب خودت را خالص کن یک کمی از عمل برایت بس است... خدا کار مخلص را درست می‌کند و جلو می‌برد.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه