افزایش20درصدی کرایه تاکسی

با مصوبه شورای شهر مشهد صورت گرفت

افزایش20درصدی کرایه تاکسی

اعضای شورای اسلامی شهر مشهد نرخ کرایه انواع تاکسی درون‌شهری این شهر را به میزان ۲۰درصد افزایش دادند. به گزارش ایرنا، در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد لایحه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌های شهر مشهد در سال ۱۴۰۰ و همچنین افزایش نرخ سرویس مدارس بررسی و مصوب شد.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در این خصوص گفت: افزایش نرخ کرایه تاکسی و سرویس مدارس پیش از این یک بار در ابتدای سال جاری بررسی و در شورای شهر به تصویب رسیده بود. ایمان فرهمندی افزود: نرخ حقوق و دستمزد تغییرات قابل‌توجهی داشته و موجب شده هزینه‌های تاکسیران‌ها به‌شدت افزایش یابد، ازاین‌رو پیشنهاد حداقلی این است که در سرویس مدارس ۱۹درصد به نرخ کرایه سرویس اضافه شود و برای کرایه تاکسی نیز افزایش ۲۰درصدی مطرح است.
همچنین در جلسه دیروز لایحه افزایش تخفیف پرداخت نقدی مؤدیان نیز بررسی و مصوب شد.
براساس این مصوبه، به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در پرداخت نقدی مؤدیان به شهرداری بابت تمامی بدهی‌های‌ جاری و معوق مجوزها یا گواهی‌های ساختمانی و عوارض احداث و توسعه خطوط قطار شهری ۲۵درصد تخفیف از تاریخ ۲۲دی تا ۲۵بهمن سال ۱۴۰۰ و ۲۲درصد تخفیف از تاریخ ۲۶بهمن تا ۱۲‌اسفند سال ۱۴۰۰ را اعمال کند.
تصویب طرح طراحی و نصب یادمان فاخر «سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» در میدان شهدا از دیگر مصوبات جلسه علنی شورای شهر مشهد بود.

برچسب ها :
ارسال دیدگاه